Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Legia Warszawa - GTK Gliwice - fot. Mishka / Legionisci.com
Legia Warszawa - GTK Gliwice - fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 11 lutego 2018 r. godz. 20:03

Koszykówka: GTK Gliwice 94-101 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 20. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z GTK Gliwice 101-94. O tym kto zdobędzie dwa punkty decydowała dogrywka, bo w regulaminowym czasie gry było 83-83. Dodatkowe pięć minut lepiej zagrali "Wojskowi" i zanotowali drugie zwycięstwo w tym sezonie! Wyniki kwart: 23-16, 22-25, 18-19, 20-23, dogrywka 11-18. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Koszykówka.

Punkty dla Legii zdobyli: Beane 41, Mickelson 16, Kołodziej 13, Wilczek 10, Robak 8, Andrzejewski 7, Kukiełka 3, Wall 2, Selakovs 1.

Następny mecz ligowy legioniści zagrają dopiero 9 marca w Toruniu, ale wcześniej wezmą udział w finałowym turnieju Pucharu Polski, który odbędzie się w stolicy.


przeczytaj więcej o: , ,


Komentarze: (24)

mlbets, 11.02.2018 20:15:57 - *.27.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Szkoda, że latem mocniejsze ligi się zgłoszą po Beane i Mickelsona, bo wokół nich można zbudować bardzo dobry zespół.

krys008 , 11.02.2018 20:53:28 - *.serv-net.pl

Przegrali pierwszą kwartę, to im się nie zdarza. To byla taka zasłona dymna. Mlbets masz rację oni odejdą, ale my mamy komfortową sytuację. Nie grozi nam spadek, możemy ogrywać chłopaków na przyszły rok. Tego doświadczenia nikt im nie zabierze.

Ewelina, 11.02.2018 21:22:26 - *.play-internet.pl

Prawdę mówiąc to Gliwice grały nie z Legią a z Beanem. 41 punktów ..... co ten facet robi w polskiej lidze?

Janek, 11.02.2018 21:32:12 - *.dynamic.mm.pl

Wszyscy pod halę witać zwycięzców!

robochłop, 11.02.2018 21:33:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ten Beane niezły kozak...jeszcze ze dwóch takich i można myśleć o czymś więcej niż utrzymanie...

mG, 11.02.2018 22:18:41 - *.centertel.pl

Dobrze dziś u buka obstawiłem ;)

Beane kozak, wokół niego można byłoby zacząć budować drużynę na przyszły sezon, bo trzeba zacząć grać i wygrywać, ten sezon jako lekcja, dla zawodników (część trzeba pożegnać ,bo pewnego poziomu nie przeskoczą).
Największa nauka, jednak dla zarządu , oby wyciągnęli wnioski i zbudowali silny zespół przed startem następnych rozgrywek.

Jak będą wygrane i niezła gra , to i Torwar się zapełni...
Pozdro dla wszystkich śmigających na kosza ! :)

mlbets, 11.02.2018 22:31:53 - *.27.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niestety im lepiej gra obecnie Beane tym mniejsza szansa, że zostanie w Legii. Jeszcze 2-3 mecze na 25+ i ligi turecka albo hiszpańska się upomni, może jeszcze przed play-off'ami w tych ligach.

Yu, 11.02.2018 22:36:46 - *.warszawa.vectranet.pl

No! Kolejna wygrana! Brawo drużyna! GRATULACJE!
Podwyżka dla Beane'a się należy oraz partnerów do grania mu trzeba mu sprowadzić.
Wilku chyba powoli krzepnie w PLK. Zaczyna coś grać.
Dobry mecz wypożyczonego Kołodzieja. W końcu jest gracz który dorzuca punkty obok Robaka i Richiego. Martwi gra Wall'a i Selakovsa.
Meczu akurat nie oglądałem, ale jeśli mają wygrywać to jakoś przeboleję. Do tej pory widziałem same porażki.
Niech ktoś napisze czy kto z Wilczkiem rozgrywał?

Yu, 11.02.2018 22:41:29 - *.warszawa.vectranet.pl

Do redakcji: Napiszcie proszę co się dzieje z Collinsem. Była zdawkowa informacja o kontuzji ale bez szczegółów. Długo jeszcze będzie pauzował? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Całe dwa punkty 2 - ostateczna dogrywka, 11.02.2018 23:14:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Beane zaszalał . Nawet Rysiek Ochódzki z Misia tak nie potrafi . Brawo (L)egia ! Przetrwaliśmy ten sezon .

Do yu, 12.02.2018 00:20:04 - *.3.ipv4.supernova.orange.pl

Jeszcze z tydzień -dwa. Niedługo też Bilbao wróci

krzychu, 12.02.2018 08:44:06 - *.as43234.net

Brawo Legia tak trzymać pozdro Igor :)

Oby Kibic (L), 12.02.2018 09:05:17 - *.static.ip.netia.com.pl

I słowo pisane stało się ciałem. Nasi przegrali 1QT, aby wygrać cały mecz.

Beane, Beane,... A CO POZA ?, 12.02.2018 09:12:25 - *.static.ip.netia.com.pl

Teraz Beane będzie miał ciężko. Przeciwnicy już myślą jak go SKUTECZNIE wyeliminować. Albo "podstawiać" się będą na tzw. faul w ataku/obronie, albo w inny mniej wyszukany sposób. Zobaczmy.

do Ewelina, 12.02.2018 19:00:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jego gra jest tylko na Polską ligę w Stanach siedziałby na ławie i czekałby na szczęśliwy zbieg okolicznosci, który pozwoliłby mu wejść na parkiet. Ale nie zaprzeczalnie na naszą polska ligę jest super

Fani Beane, 13.02.2018 08:37:17 - *.static.ip.netia.com.pl

Ciekawe co będzie z drużyną jak on: złapie kontuzję, czy zejdzie za 5 przewinień ?

Danek, 13.02.2018 19:26:24 - *.centertel.pl

Beane jest już po skautingu każdej drużyny PLK, a mimo wszystko swoje rzuca. Wilku mistrz, gość gra na takim poziomie zaangażowania że reszta drużyny musi do niego podciągać, szacunek. Deska ciagle jest problemem, mam nadzieje że Hiszpan jest lekarstwem. Coś się zaczyna dziać. Mam nadzieję że Kukła wróci do formy strzeleckiej, brakuje kilku punktów od niego - a fizycznie wyglądał nieźle.

mlbets, 13.02.2018 20:28:13 - *.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mnóstwo można było wyczytać tutaj opinii "znawców" że za Bakuna było lepiej, bo w meczu z kimśtam przegraliśmy za Bakuna 10 pkt a za Spaseva 12, albo inne tego typu bzdury.

Z ciekawości zrobiłem małe statystyki i wychodzi na to, że za Spaseva tracimy mniej punktów na mecz, rzucamy aż o prawie 8 pkt na mecz więcej, rzucamy z lepszą skutecznością, notujemy więcej zbiórek. Praktycznie w każdej kolumnie statystycznej drużyna gra lepiej.

I taka ciekawostka - Legia za Bakuna rzucała średnio 64.8 pkt na mecz. Oczywiście to najgorszy wynik w lidze, ale skale dramatu ofensywnego trenera Bakuna pokazuje to, że drugi najgorszy team w lidze rzucał tych punktów... ponad 78. To jest 14 pkt różnicy na mecz i to nie w porównaniu z Anwilem czy z Zieloną tylko ze słabym Krosnem.

OMG, 14.02.2018 14:55:25 - *.dynamic.chello.pl

do mlbets - ale błysk analizy statystyk - takie wnioski ekperckie wyciagaja anlitycy na poziomie gimnazjum. Człowieku, a wziąles pod uwage wzmocnienia, ktorych dokonał klub za Spaseva? Jak juz sie biezesz za analize statystyk to albo masz o tym pojęcie i pisz albo nie rób z siebie błazna. Dla przypomnienia, Spasev został zatrudniony aby diametralnie odmienic gre druzyny tj. czytaj ze zrozumieniem zacząc wygrywac - a to sie nie stało! Pomimo tego, ze jak sam Spasev deklarował, ze zna bolaczki druzyny i on to zmieni. Zatem zmiana trenera nieefektywna. Patrz na przykładzie Stelmetu, ktory grał słabo i przyszedl nowy trener i odmienił gre drużyny. To własnie pokazuje wartosc trenera. A Spasev poza huczeniem co to nie on, o kolejne prosby o cierpliwosc nic nie pokazał!

mlbets, 14.02.2018 17:38:16 - *.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie masz pojęcia o czym piszesz.
Zajmuje się analizowaniem koszykówki od prawie 15 lat i już pomijając statystyki, oglądałem wszystkie mecze domowe Legii oraz dwa wyjazdowe i różnica w sposobie gry, realizowaniu i ustawianiu zagrywek, schematach wykorzystywanych przez trenera, czy skuteczności po time-out'ach między drużyną Bakuna a drużyną Spaseva jest ogromna. I masz po części racje, jakiś wpływ na ten wizerunek ma rotacja w składzie, ale tylko na samą skuteczność realizacji założeń. Z resztą - między składem Bakuna z listopada a tym z Gliwic nie było aż tak wiele różnic - wypadł Tharpe i Jarmakowicz, a weszli Beane, młody Kołodziej (jego transfer był tu bardzo hejtowany) oraz bezużyteczny na dzień dzisiejszy Selakovs.
Oczywiście sam Anthony ma ogromną wartość dla drużyny, ale czy na prawdę obecny skład jest aż tak dużo lepszy od "starego".

Po co ?, 14.02.2018 18:37:02 - *.static.ip.netia.com.pl

I po co te trajlowanie, czy team Bakuna był lepszy od tego teamu Spaseva. W obu przypadkach liczy się efekt. A w obu przypadkach jest nieciekawy sportowo.

OMG, 15.02.2018 13:40:22 - *.89

do mlbets - pominąłeś Collinsa w składzie Spaseva- a skład jest inny choć w konsekwencji nieefektywny. Jeżeli wspominasz o taktyce - to tylko jedna jest widoczna - granie na Beana - co widać było niejednokrotnie podczas meczów, że rodzi frustracje wśród pozostałych graczy drużyny

Beane, ... Beane cool., 15.02.2018 20:30:25 - *.static.ip.netia.com.pl

Na Legię i pozostałych zawodników jest za dobry. Ale,dajcie już spokój. Już go biorą do lig hiszpańskiej lub greckiej. Na pewno zobaczycie w naszej PLK co z nim będzie, jak go już rozpracują inni. Bo gra jego jest szybka, ale styl cały czas ten sam.

Piątek ze Stelmetem Z. G., 16.02.2018 16:31:24 - *.static.ip.netia.com.pl

Albo będzie z górki, albo pod górkę. Może nie zdobędą Zielonej Góry, ale może nie skończą tak jak alpiniści chcący zdobyć K2.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.