Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
500 kibiców Legii w Lubinie - fot. Mishka / Legionisci.com
500 kibiców Legii w Lubinie - fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 11 lutego 2018 r. godz. 12:17

Relacja z trybun: Ch... z zakazami, hej Legio jesteśmy z Wami!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatnich latach przerwy zimowe nie są tak długie jak kiedyś. Mimo wszystko półtora miesiąca wystarczyło, by nieco zatęsknić za tą najwspanialszą ligą świata, a przede wszystkim, za wspieraniem naszego ukochanego klubu. Co prawda Komisja Ligi - organ Ekstraklasy SA - nałożył na nas zakaz wyjazdowy do końca sezonu zasadniczego, ale kolejny raz dzięki uprzejmości gospodarzy, mogliśmy pojawić się na trybunach.

Nasza podróż na Dolny Śląsk trwała około sześciu godzin. Podróżowaliśmy transportem kołowym. Przez korki na trasie na parking przy sektorze gości lubińskiego stadionu dotarliśmy nieco później niż pierwotnie zakładaliśmy. Na szczęście wejście na obiekt przebiegało super sprawnie - inne kluby mogłyby brać przykład z Zagłębia. Dzięki temu już kilkanaście minut po rozpoczęciu spotkania, cała nasza 500-osobowa grupa zajęła miejsca w sektorze gości. Dopiero wtedy, kiedy wszyscy legioniści weszli na trybuny, rozpoczęliśmy doping.



Zagłębie dopingowało od pierwszej minuty i wychodziło im to całkiem nieźle, ale tak naprawdę dopiero od momentu, kiedy sami ruszyliśmy ze śpiewem, zmobilizowali się podwójnie. Zagłębie wystawiło liczny jak na swoje możliwości młyn, w którym zasiedli fani zaprzyjaźnionych ekip - m.in. Polonii Bytom, Odry Opole, Falubazu Zielona Góra i bydgoskiego Zawiszy. Na "Przodku" gospodarze wywiesili transparent "Polonia nigdy nie zginie" - dotyczący ich bytomskiego zgodowicza. Ponadto mieli dwa nowe bębny, w akompaniamencie których uczyli się nowej pieśni. Frekwencja na trybunach na pewno na plus - w piątkowy, chłodny lutowy wieczór na stadionie zebrało się blisko 10 tysięcy kibiców. Wynik całkiem przyzwoity jak na Lubin.

Całe spotkanie prowadzone było bez obustronnych bluzgów. Fani obu ekip śpiewali wspólnie antypolicyjne pieśni. Gospodarze zarzucili również "Piłka nożna dla kibiców", za które nagrodzeni zostali oklaskami z sektora gości. "Ch... z zakazami, hej Legio jesteśmy z Wami" - niosło się parę razy z naszego sektora. Piłkarze tymczasem dość szybko wyszli na prowadzenie, a ich gra napawała optymizmem. Nasz doping stał na przeciętnym poziomie. Brak bębna tylko częściowo tłumaczy nasze wokalne zaangażowanie. W trakcie meczu skandowaliśmy nazwisko Janusza Walusia.



Kilka lepszych momentów mieliśmy po przerwie, ale z pewnością to nie był nasz najlepszy wyjazd pod względem śpiewu. Pod względem emocji na boisku było jednak wszystko. Stracone prowadzenie w pierwszej akcji po przerwie, której wiele osób nie zobaczyło. Później radość po drugim golu Niezgody, a następnie kontrowersyjna z naszej perspektywy decyzja po analizie VAR, po której gospodarzom przyznano rzut karny w ostatniej minucie spotkania. Po wyrównującej bramce wydawało się, że na własne życzenie straciliśmy dwa punkty... Tymczasem wierzyć trzeba do końca. Trochę niemrawo wychodziło nasze "Nie poddawaj się, ukochana ma...", jakby i z nas nieco zeszło powietrze. A tu... w ostatniej akcji meczu, sędzia nie wahał się nawet przez moment i podyktował rzut karny dla Legii. Ruch ręką, wskazujący na wapno wywołał olbrzymią radość. Trzeba jeszcze było celnie posłać piłkę z jedenastego metra.

Fani wspięli się na ogrodzenie, aby lepiej widzieć decydujące uderzenie. Zanim jednak do niego doszło, na murawie doszło do przepychanek pomiędzy graczami obu drużyn, podczas którego nie mogło zabraknąć tradycyjnego "Zaj... mu, zaj... mu". "Rado" zrobił to, co do niego należało i pewnym strzałem przy słupku zapewnił naszej drużynie zwycięstwo. Radość była nie do opisania! Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za zwycięstwo, pośpiewaliśmy jeszcze parę minut, a następnie po odczekaniu 25 minut udaliśmy się na parking, skąd po kolejnym kwadransie mogliśmy ruszyć w drogę powrotną. Pierwszy wyjazdowy mecz w 2018 roku zakończyliśmy po godzinie 4 nad ranem. Może i zmęczeni, ale na pewno szczęśliwi. Podziękowania dla Zagłębia za możliwość obejrzenia spotkania z trybun.

Przed nami pierwszy w tym roku mecz przy Łazienkowskiej. W najbliższy piątek o 20:30 legioniści podejmować będą Śląsk Wrocław. Kibice gości do stolicy przyjadą pociągiem specjalnym. Zachęcamy do licznego przybywania na nasz stadion.

P.S. W sektorze gości wywieszony został transparent "Młody Łosiu! Rośnij duży i zdrowy!".

Frekwencja: 9655
Kibiców gości: 500 (na zakazie)
Flagi gości: 0

Autor: Bodziach



Komentarze: (24)

robochłop, 11.02.2018 14:01:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Panowie - może ktoś uświadomić mnie - starego robochłopa starszej już trochę generacji, o co biega z tym młodym łosiem?

Kojot44, 11.02.2018 14:21:02 - *.27

Brawo Zagłębie szacunek dla kibicow.W tych ciężkich czasach trzeba sobie pomagać

Cult♥️Legia, 11.02.2018 14:35:28 - *.dab.02.net

Brawo!

McA, 11.02.2018 15:01:25 - *.4-4.cable.virginm.net

Łosiowi się dziecko urodziło. To i ma transparenta.

eh....

CW(L)KS, 11.02.2018 17:31:15 - *.play-internet.pl

Łoś temat numer jeden. Niektórzy powinni wyjść na świeże powietrze. Czasem nie potrafie odróżnić cz Wy "trolujecie"trolujecie, czy faktycznie jesteście tacy ograniczeni

benio, 11.02.2018 17:31:47 - *.adsl.inetia.pl

jestem młodym kibicem naszego ukochanego klubu ale chciałbym się dowiedzieć jak powstają zgody klubowe, gdyż pierwszy raz słyszę że będąc na wyjeździe nie było obustronnych bluzgów . Czy w przyszłości jest możliwe zawarcie jakiejś nowej zgody z klubem ekstraklasy.

do robochłop, 11.02.2018 18:20:58 - *.play-internet.pl

A po co?

brunatny alfons, 11.02.2018 18:49:43 - *.11

@benio

zgody powstają kiedy kluby się zgadzają..... oczywiście że istnieje możliwość bratania się z innymi klubami, mało tego cała E-klasa i niższe ligi czekają na to!!!
Co do braku uprzejmości to wyżej koledzy opisali że urodziło się dziecko Łosiowi i jednak kultura nie pozwala przeklinać w tymże dniu.
Z farcikiem na wyjazdowym szlaku. PDK PDW ITD.

Lostnnio, 11.02.2018 19:56:04 - *.centertel.pl

A tymczasem pyry remisiuja z Arka ;)

Do benio , 11.02.2018 20:11:49 - *.centertel.pl

Musisz trochę podrosnąć żeby to zrozumieć.

Kamilw, 11.02.2018 20:22:38 - *.dynamic.chello.pl

Trzeba przyznać, że kibice Zagłębia po raz kolejny bardzo ładnie się zachowali wpuszczając kibiców gości. To też jedna z niewielu ekip, która nie bluzga na Legię.

arsen, 11.02.2018 20:31:25 - *.mobileonline.telia.com

I napis lech na gorze a pod nim wolne miejsca, przypadek? Nie sàdze

Matigol, 11.02.2018 20:40:50 - *.adsl.inetia.pl

Do "Kamilw" : Wydaje mi się ( lub jestem prawie pewny ) że Lubinianie nie bluzgali na Nas ze względu na to że wpuścili nas na zakazie. Zawsze tak jest kiedy jedni wpuszczają drugich w podobnych sytuacjach. Są wtedy tylko wspólne pociski na policję i tym podobne służby.Przypomnę choćby mecz u nas z Ruchem kiedy wpuśliśmy ich na część trybuny głównej blisko Sky Box'a - też wtedy była kultura. Jakbyśmy byli w Lubinie na legalu (tzn bez żadnych kar) to bluzgi byłyby murowane. Tak czy inaczej - szacunek dla gospodarzy.

Kamilw, 11.02.2018 21:40:04 - *.dynamic.chello.pl

Matigol: Często jest jak piszesz, ale nie zawsze. Niedawno Legia pojawiła się na zakazie w Kielcach i było bardzo dużo bluzgów z obu stron. Z kolei pamiętam, że jak Zagłębie przyjechało do Warszawy to też obyło się bez jakichkolwiek wulgaryzmów na przeciwnika.

Arek, 11.02.2018 22:42:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zawsze były bluzgi, czy to Zagłębia w Lubinie, czy to nasze, jak przyjeżdżali do Warszawy. Natomiast nie były one być może tak intensywne jak przyjeżdża do nas łach, czy inna skisła, ale były.

Margaret, 11.02.2018 22:43:18 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

czy jesteśmy w jakimś pakcie czy zalążku zgody z miedziowymi? Wielki szacun dla nich!!!

Zastanufmy siem, 11.02.2018 22:53:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy mi się zdaje , czy Zawisza nie jest zadowolona ze zgody Łkaesu z Pyrami ? Może czas , żeby wytknęli to Łódzi ? Gupia ta Zawisza jednak jest ... A mieli szansę do nas (L) podkręcać kiedyś .

Do zastanofmy siem, 11.02.2018 23:22:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Nie ta a ten Zawisza...

Zajmon Szczecin , 11.02.2018 23:26:49 - *.139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Z Lubinem znowu bez bluzgow i dobrym dopingiem czyli można. Podziękowania za wpuszczanie na stadion. tak trzymać.

Kowal.Irlandia, 12.02.2018 01:26:59 - *.agg2.nrs.prp-wtd.eircom.net

Za moich czasow Arka to byl najwiekszy wrog a z tego co sie orientuje to maja zgode z Lubinem.
Koniec tematu.

fcSkierniewice, 12.02.2018 08:07:42 - *.246

Z tego co kojarzę, to z Lubinem zawsze jest (jak na zespół z ekstraklapy) mało bluzgów, najwięcej jest podczas tego jak pozdrawiajia agkś ,a tak to raczej okazjonalnie .

do zastanufmy siem, 12.02.2018 08:36:13 - *.elartnet.pl

Zawisza Czarny z Garbowa herbu Sulima, najlepszy rycerz średniowiecza jest wg. ciebie "niezadowolona"? Ogarnij się.Jeśli jesteś niezadowolona z mojego wpisu, to wypad!!!

Zastanufmy siem, 12.02.2018 22:45:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ty jezdeś niezadowolona , bo Łks sie z wami nie liczy , Zawiszanko . A Zawiszę Czarnego szanuję . Nawet was szanuję , bo tak jak my , jesteście wojskowi . Tyle , że jesteście bezdennie głupi , bo spiknelyście sie z Łkasem i Lubinem . A oni z kim sie liżą ? No , z kim ?! Ha , nie wyciągacie wniosków . Szkoda . A Łks to wogóle zdrajce i szkoda o nich wspominać . Nie mam dla nich szacunku .

Eryk, 12.02.2018 23:50:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Legia i Zagłębie ! Zagłębie i Legia !

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.