Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com
Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 16:10

Jozak: Będziemy testowali nową taktykę

Woytek, źródło: Legia Warszawa

- Celem pierwszego zgrupowania będzie testowanie nowych możliwości. Tak jak powiedziałem na spotkaniu z drużyną, sprawdzimy nowe wachlarze rozwiązań. Skupimy się na jednej koncepcji taktycznej, ale będziemy mieć też dla niej swojego rodzaju zaplecze na - nazwijmy to - nagłe wypadki. Tych pięciu meczów towarzyskich użyjemy, by dopracować wszystko w aspektach: team spirit, psychologicznym i piłkarskim - zapowiedział przed wylotem do USA trener Legii.

- Po drugie chcemy rozwinąć opcje taktyczne, po trzecie zaś przygotujemy się fizycznie do rundy wiosennej. Mamy więc trzy główne zadania, nad którymi będziemy pracować. Cały sztab - a to naprawdę mnóstwo ludzi, bo jest nas około 20 osób - będzie próbował wyspecjalizować, przyspieszyć i zwiększyć efektywność pracy zawodników, a także własną. Zgrupowanie będzie więc miało charakter przygotowawczy dla każdego z nas i dla trzech głównych aspektów: taktycznego, fizycznego i mentalnego.

- Wiele drużyn z Europy, zwłaszcza latem, wylatuje do USA na obozy i turnieje. Myślę, że to sytuacja, w której można tylko wygrać, zarówno jeśli chodzi o aspekt piłkarski, marketingowy jak i finansowy. Kiedy jakiś czas temu zostałem powiadomiony przez prezesa, że nasz obóz przygotowawczy może odbyć się na Florydzie, od razu odpowiedziałem tak. Nie dlatego, że spędziłem w Stanach część mojego życia. To przede wszystkim świetna okazja, żebyśmy mogli pobyć razem jako zespół, daleko od miejsca, gdzie zazwyczaj mieszkamy. Dzięki temu możemy coś zmienić i związać się ze sobą jeszcze bardziej. Myślę więc, że ten wyjazd do dobry pomysł.

Będzie więcej transferów

- Jestem z tego bardzo zadowolony z transferów, a wręcz niezwykle zadowolony. Nie cieszę się tylko z transferów, ale również z tego, jak zadziałał klub - od prezesa Dariusza Mioduskiego po wszystkich poniżej. Mieliśmy prywatną grupę na whatsappie, która nazywała się Legia Transfers. Było nas tam pięciu i rozmawialiśmy cały czas, nawet w Boże Narodzenie i Nowy Rok. Wymienialiśmy się informacjami, odkrywaliśmy kto jest dostępny, kto nie, kto wygląda lepiej, a kto gorzej, co robimy, a czego nie, więc jestem naprawdę zadowolony z działań klubu. Przedstawiałem rzecz jasna swoje pomysły, ale robił to każdy w zespole. Pokazaliśmy ambicję i zaangażowanie, więc bardzo mnie to cieszy. Czterech nowych zawodników uczestniczy w przygotowaniach od początku, jest jeszcze kilka potencjalnych celów transferowych, także z całą pewnością mogę być zadowolony.



przeczytaj więcej o:,


Komentarze: (22)

Miodek, 09.01.2018 16:33:53 - *.static.ip.netia.com.pl

wincyj wincyj szmalcu!

Prazanin, 09.01.2018 16:41:01 - *.play-internet.pl

Na razie wyglada to fajnie....transfery na czas , zgrupowanie i ladowanie akumulatorow.Wszystko sie zazebia i wyglada na przygotowane i przemyslane.....zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, ale jestem dobrej mysli.....do wynikow spotkan sparingowych nie przywiazuje wielkiej wagi....wole 3 punkty w Lubinie:).....ale oczywiscie lepiej jak Legia w Stanach i Hiszpanii bedzie wygrywac.....

Dipsi, 09.01.2018 17:37:31 - *.2

No no. Niezle.. Ogolnie to jestem pod wrazeniem organizacji tego wszystkiego. Od transferow, zgrupowania w USA po sama wizje i strategie prowadzenia zespolu. To musi sie udac. Brawo!

Kaktus, 09.01.2018 18:01:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

mam nadzieję że będzie więcej team a mniej spiryt ;-)

Kristof, 09.01.2018 18:02:12 - *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl

Ta nowa taktyka to bedzie tiki-taka w w wykonaniu Kozaka !!! W kazdym meczu,obojetnie z jakim przeciwnikiem Legia ma miec posiadanie pilki minimum 82%. Ponizej 82% to to moga miec tylko jak beda grali z takimi zespolami jak Izolator Boguchwala.

Arek, 09.01.2018 18:14:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Żeby był team, trochę spiryt nie zaszkodzi. Fakt, oby tylko nie w nadmiarze. 3 5 2, pewnie będą testować. Z niecierpliwością czekam na ten mecz w Lubinie.

tp, 09.01.2018 18:16:06 - *.play-internet.pl

Po transferach można odnieść wrażenie, że RJ szykuje ustawienie 1-3-5-2.

Myślący inaczej , 09.01.2018 18:27:43 - *.centertel.pl

RJ potrzebuje więcej OP jeśli chce grać 5 w ŚP a N musiałby mieć 3 żeby 1 mógł na ŁR siedzieć. DM pewnie jeszcze kogoś ściągnie na ŚO bo jak odejdzie MP a MD będzie bez formy to będzie CH. I jeszcze kwestia PO czy AJ da rady i co na to MZ i GA powiedzą jeśli KR nie potwierdzi ŚP do końca BR.

@Myślący inaczej, 09.01.2018 18:43:21 - *.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jestem tego samego zdania.Ciekawe czy MR wroci i czy będzie na PP czy można LP. Mógłby też grac w ŚN jak JN czy ES będą na zwolnieniu.No i czy RJ w ogóle będzie go chciał no bo to przecież HRV a MR to SRB.co o tym sądzisz?

dag, 09.01.2018 18:52:26 - *.static.chello.pl

strasznie pompujemy balon, obym się mylił ale mam złe przeczucia....

Cult⚽️Legia, 09.01.2018 18:55:15 - *.115

Legia transfers wie co robi,abuduje potêge Legia Warsaw co sezon ma Walczyć o Europy laury✨

Legionista, 09.01.2018 19:40:39 - *.dynamic.mm.pl

Po raz pierwszy od bardzo dawna wszystko wygląda na przemyślane. Powiało profesjonalizmem - wcześnie wykonane transfery (to czy wypalą okaże się zapewne niedługo). Widać, że nie jest to kupowanie na łapu-capu, tylko przemyślane. Prezes, menedżerowie, trener wykonali dobrą robotę. Mam nadzieję, że to wszystko zaprocentuje na wiosnę i będziemy cieszyć się z mistrzostwa, czego wszystkim Legionistom życzę na początku nowego roku :)

Myślący inaczej do @Myślący inaczej, 09.01.2018 20:11:23 - *.centertel.pl

Tak

kokojambo, 09.01.2018 20:19:40 - *.35.ipv4.supernova.orange.pl

A jak Staszek mówił, że będzie gra jak będzie 7-8 transferów to pukali się w głowę i koniec końców zakończył przygodę w Warszawie.

@rek do tp, 09.01.2018 20:24:11 - *.dynamic.chello.pl

Dobrze się domyślasz... Nowy dla (L)egii system 3 5 2... Taki ma zamysł RJ i dlatego tak duża ilość sprowadzanych zawodników na środek pola... Mamy od nowego sezonu dominować w środku, tzn. kiedy będzie można to atakować niczym husaria, a kiedy sytuacja tego będzie wymagać, to rozbijać ataki i bronić się bardzo wysoko... Pozdro (L)

@rek do Arek, 09.01.2018 20:46:48 - *.dynamic.chello.pl

Żeby tylko z tym "spiritem" nie było tak, jak w przypadku Ljuboji i Enklawy...:))) Pozdro (L)

Masakra, 09.01.2018 21:49:58 - *.static.ip.netia.com.pl

Masakea mysle ze z tym składem na pierwszy mecz z Zagłebiem bedzie 0:4 bo nie wierze ze Zagłebie strzeli chociaz jednego gola. Legie 14 gwiazdka wydaje mi sie ze komplet punkt w rundzie zasadniczej to obowiazek!
Legi Mistrz reszta to statysci

Arek, 09.01.2018 23:09:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@rek i dlatego mówię, spiryt owszem, ale co za dużo to nie zdrowo:) A enklawa to będzie, jak będzie mistrz. Już tam Rado będzie wiedział, gdzie ich zabrać.

kubakuba, 09.01.2018 23:10:20 - *.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jest szansa, że w eliminacjach do LM będzie już zgrany skład
a nie obóz zapoznawczy.
Albo DM chce mieć fajny klub, albo bierze wszystko na krechę
i sprzeda po wejściu do pucharów.

artekketra, 10.01.2018 02:23:02 - *.dynamic.chello.pl

"Legia Transfers"... Tak trzymać, Panowie.

jaco1977, 10.01.2018 08:30:23 - *.play-internet.pl

... To przede wszystkim świetna okazja, żebyśmy mogli pobyć razem jako zespół, daleko od miejsca, gdzie zazwyczaj mieszkamy. Dzięki temu możemy coś zmienić i związać się ze sobą jeszcze bardziej. Myślę więc, że ten wyjazd do dobry pomysł....
Syberia też jest daleko od miejsca gdzie zazwyczaj mieszkacie i też a może i bardziej możecie się związać ze sobą. No i spirit lepiej smakuje

Nyrwana, 11.01.2018 01:23:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Big like tyyn spirit

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.