Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Dariusz Mioduski i Romeo Jozak - fot. Woytek / Legionisci.com
Dariusz Mioduski i Romeo Jozak - fot. Woytek / Legionisci.com
Niedziela, 7 stycznia 2018 r. godz. 09:16

Słowo na niedzielę: Komis

Qbas, źródło: Legionisci.com

Klub szybko zrobił 4 transfery, czym zaimponował kibicom. To duża sprawa, bo dzięki temu trener wie już pod jakim kątem prowadzić treningi na zgrupowaniach. Nie jest to wprawdzie żadna nowość, jak to próbuje się sugerować w mediach społecznościowych, bo w poprzednich dwóch zimowych okienkach Legia też się szybko wzmacniała. Niemniej jednak prawdą jest, że nie w takim tempie.

Oczywiście nie są to zawodnicy, którzy powalają na kolana. Eduardo ma 35 lat i od pół roku nie grał, a przez nieco ponad 1,5 roku zdobył 3 bramki. Podobnie Remy, niegrający jeszcze dłużej. W dodatku ten pierwszy i Antolić miewali w przeszłości poważne problemy ze zdrowiem. Najwięcej możemy sobie obiecywać po wydającym się być w dobrej formie Vesoviciu. Warto przy tym pamiętać, że obaj gracze z ligi chorwackiej nigdy nie ruszyli się poza Bałkany i mimo że są w najlepszym piłkarsko wieku, silniejsze od Legii kluby nie wyraziły nimi zainteresowania. Casus Vrdoljaka pokazuje jednak, że tacy gracze mogą się dobrze sprawdzić. Wprawdzie gwarancji nie ma, ale tę dają tylko zawodnicy mający za sobą granie w silniejszych ligach (Ljuboja, Hlousek, Moulin, Vadis).

Pozyskujemy więc piłkarzy obarczonych pewnym ryzykiem. Nie ma się jednak co na to zżymać. Legia nie ma środków, by kupować gwiazdy lub kandydatów na gwiazdy. Jako najlepszy klub 20. ligi w Europie nie może pozwolić sobie na wielkie zakupy. Jak to zauważył kiedyś wieloletni legionista i kierownik drużyny z lat 90. Bogusław Łobacz, nasz klub przypomina kupca samochodów, którego nie stać na pozyskanie auta z salonu. Szuka więc w komisach. Najczęściej jest tam szrot, ale przy dobrym rozeznaniu można trafić na okazje. A to będzie wiekowe auto po przejściach, a to po wypadku, a to z ogromnym przebiegiem. Bywa, że trafiają się perełki, takie co to Niemiec płacze, gdy sprzedaje. Wiadomo, że finansowo nie możemy równać się z klubami z najsilniejszych lig, czy też tymi z Bliskiego Wschodu oraz Chin. W takich realiach wiele więc zależy od operatywności przedstawicieli klubu i ich koneksji.

Pamiętać przy tym należy, że spory napływ nowych graczy oznacza odpływ. Nie ma już w Legii Guilherme i Hildeberto, a mówi się również o odejściu Pazdana, Czerwińskiego, Jodłowca, Nagya, Chukwu, czy Sadiku. Oczywiście ewentualna strata zdecydowanej większości z nich nie stanowi dla nas problemu, ale jednak im większe zmiany personalne w drużynie, tym trudniej ją zmontować, a czasu na przebudowę wcale nie ma zbyt wiele - liga rusza już za nieco ponad miesiąc. Łatwo nie będzie, bo chociażby przykład gruntownej rekonstrukcji Legii w 2010 r., czy letnich zmian w Lechu świadczy o tym, że takie działania nie od razu przynoszą efekt. Pamiętajmy też, że w kadrze mamy ponad 20 zawodników, którzy przynajmniej raz zdobyli mistrzostwo Polski. Moim zdaniem nie ma jednak innego wyjścia i trzeba podjąć to ryzyko. Zespół potrzebuje przewietrzenia, podniesienia jakości, a biorąc pod uwagę nasze realia i kalendarz, najlepiej zacząć robić to już zimą. Świetnie, że prezes Mioduski i pion sportowy nie odwlekali tego i szybko zaczęli realizować swoje założenia.

Przy czym zastanawiająca jest reakcja fanów na transfery. Falę entuzjazmu przyrównałbym do tej po zdobyciu mistrzostwa Polski. Tymczasem nie liczy się liczba transferów, a ich jakość, mająca z kolei przełożenie na zdobywane trofea. Wygląda to bardzo dobrze, ale prawdziwa weryfikacja przyjdzie w lutym i kolejnych miesiącach. Zresztą letnie okienko też wydawało się być owocne, a okazało się niemal całkowitym niewypałem.

Równocześnie niepokoić może, że pozyskujemy tylko obcokrajowców (przynajmniej na razie) i to głównie samych znajomych Romeo Jozaka. W mojej ocenie nie ma w tym nic złego. Zawodnicy z polskich lig są nieproporcjonalnie drodzy względem jakości, jaką oferują. Do tego w większości nie są ograni nie tylko w silniejszych ligach, ale i w europejskich pucharach. Ze słów dyrektora Kepciji można wnioskować, że pozyskani z Chorwacji piłkarze są na poziomie "gwiazd" Ekstraklasy. Tyle że kilkakrotnie tańsi. Dobrze też jest, gdy trener bierze zawodników, którym ufa. Cieszy więc, że władze Legii zaufały szkoleniowcowi i jego ludziom. Niemniej historia podobnych przypadków w naszym klubie nakazuje ostrożność w podejściu. Warto przy tym pamiętać, że podstawą zaufania jest kontrola.

Tak na marginesie, to okazało się jednak, że klub nie jest taki biedny, jak to wiosną opowiadał prezes Mioduski. Stać nas na niemałe transfery gotówkowe (do tej pory ponad 1,5 mln euro) i na solidne wynagrodzenia dla zawodników. A przecież jesienią nie graliśmy w europejskich pucharach, co przyniosło wyraźne straty finansowe.

Ogólnie jednak aktywność transferową klubu trzeba ocenić na plus. Trafiła się okazja, by pozyskać gwiazdę i to na deficytową pozycję napastnika? Proszę, oto Eduardo. Trzeba było wzmocnić środek pola i skrzydło? Witamy Antolicia i Vesovicia, cenionych w Chorwacji, grających regularnie i występujących w swych reprezentacjach, a mówi się o jeszcze jednym skrzydłowym. Remy też ma za sobą ciekawą przeszłość i może nie od razu, ale ma predyspozycje, by stanowić o sile defensywnej drużyny. Co więcej, trzech ostatnich jest w najlepszym piłkarskim wieku. Mają wiele do zaoferowania, a jednocześnie klub może w przyszłości jeszcze na nich zarobić. By jednak rzetelnie ocenić okienko, trzeba poczekać na odejścia z klubu. Nie wydaje się jednak, byśmy mieli zostać osłabieni. Jedyne co tak naprawdę niepokoi, to możliwość nadmiernej rotacji w składzie. Ale to tylko możliwość. I pamiętajmy, transfery nie są celem samym w sobie tylko drogą do niego: dubletu i awansu do fazy grupowej LM/LE.

A to że kupujemy w komisie? Nieważne. Po prostu trzeba umieć się dobrze rozejrzeć.

Autor: Jakub Majewski "Qbas"
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB



Komentarze: (65)

mlbets , 07.01.2018 09:29:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie są to zawodnicy, którzy powalają na kolana?

To proszę autorze przytoczyć nazwiska zawodników chętnych do gry w Legii, będących w zasięgu finansowym i z realnymi szansami na transfer, którzy by na kolana powalali.

Tylko proszę bez wynalazków z Górnika czy innych Michalaków, bo to kolejne Monety i Niezgody.

W mojej ocenie akurat wszystkie 4 transfery to zawodnicy, jak na realia Legii, z najwyższego dostępnego dla nas poziomu.

urban, 07.01.2018 09:37:56 - *.7-1.cable.virginm.net

Ten Hlousek to jedzie na opinii z poprzedniej jesieni. Teraz kopie sie po czole, bez koordynacji i pomyslu.

@rek, 07.01.2018 09:40:12 - *.dynamic.chello.pl

Jak widać po treści powyższego artykułu, to QubasLL bardzo starannie czyta te nasze prywatne "wypociny"... Można to wtedy wszystko zgrabnie posklejać i zrobić z tego literacki "misz-masz"... Czyli troszkę sobie ponarzekać na transfery i troszkę je pochwalić (co by się nie narazić żadnej ze stron...) Pozdro (L)

KIBIC, 07.01.2018 09:46:18 - *.internetia.net.pl

CZY TO DOBRE CZY ZŁE TRANSFERY NA WŁĄŚCIWĄ OCENĘ PRZYJDZIE CZAS PO ZAKOŃCZENIU SEZONU I OBSERWACJI GRY NOWYCH PRZEZ TEN CZAS JAK SIĘ PREZENTOWALI NA BOISKU , BO JAK NA RAZIE JESZCZE ZA WCZEŚNIE WYDAWAĆ JAKĄKOLWIEK OPINIE . JAKIE TO BĘDĄ WZMOCNIENIA CZAS POKAŻE NA BOISKU .

o., 07.01.2018 09:54:02 - *.centertel.pl

felieton w stylu: możemy wygrać albo też przegrać, ale nie zdziwię się, jak będzie remis :)

Rado, 07.01.2018 10:00:15 - *.39

Transfery wydają się niezłe ale żaden z nich nie wypełni luki po Gui. Nadal nie ma skrzydeł. Trzeba liczyć na to że ogarnie się Nagy i nie będziemy skazani na Kucharczyka...

Mario, 07.01.2018 10:01:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Artykuł mocno gasi entuzjazm jak pojawił się w sieci. I dobrze.

(L), 07.01.2018 10:04:51 - *.ilabs.pl

Jak pisałem wczoraj : w amiczce nie zachowali proporcji. Podobnie my w czasach truskawkowego zaciag.
Jak to mówią pożyjom i zobaczom.
Nie ma się co spinać tylko cierpliwie czekać na to jak i kiedy ta maszyna zacznie grać.

Misza_Praga, 07.01.2018 10:08:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Dla mnie największą niewiadomą jest chyba Eduardo, ważne że sztab ma ich już i może zabrać na przygotowania do sezonu,zobaczymy co z tego będzie,aczkolwiek cieszę się że same transfery są dopięte na już i wygląda to profesjonalnie nie zaburzając żadnego cyklu przygotowań drużyny.

(L), 07.01.2018 10:21:14 - *.ilabs.pl

@mlbets

Ciebie naprawdę pozwalają Co grajki skoro nie widziałeś ich w grze?

Zgadzam się że Qubas LL napisał artykul aby nikomu nie podpaść;)

graba80, 07.01.2018 10:25:21 - *.static.ip.netia.com.pl

Największym wzmocnieniem będzie powrót RADO...

Cch, 07.01.2018 10:26:41 - *.dynamic.mm.pl

Wydaje mi sie, ze jesli przebudowa druzyny to TYLKO zimą. Maja pol roku zeby sie zgrac i powalczyc w europucharach. A ta szmaciana lige traktowac jak sparingi. Co do Polakow, to mi tez ich brakuje, nie wiem ile zarabia taki Salamon, Golla i ile trzeba za nich sypnac. Moze Borysiuk? Szczerze nie widac kandydatow ...

Pet, 07.01.2018 10:29:16 - *.bbtec.net

Jezeli naprawde dojdzie to wielkiej migracji w druga strone (Jedza, Jalocha, Szumski, Sadiku, Jodla, Pazdan, i moze Moneta, Moulin czy Pasquato) to jak dla mnie super okienko.

Mozemy placic niezla pensje dla zawodnikow ktorzy daja duzo jakosci. Jakby udalo sie jeszcze znalesc miejsce dla Chukwu (nawet na wyporzyczenie, szansa zeby sie odbudowal moze) i uda sie sprowadzic jeszcze z dwoch zawodnikow to moze znowu uda sie wejsc do LM.

Nie ma co trzymac zawodnikow ktorzy nie raja duzo druzynie i mecs sie w meczach z Termalica. Nie ma tez po co na sile promowac mlodziezy ktora na to nie zasluguje.

Silva tylko na rok, nie tak duze ryzyko. Reszta wyglada na conajmniej bardzo dobre wzmocnienia.

olo9, 07.01.2018 10:32:48 - *.mt.pl

Artykuł raczej średni i nie do końca rzetelny. Vesovic coś tam grał we w Włoszech.

bubu, 07.01.2018 10:34:14 - *.lukman.pl

Wszystko wyjdzie na koniec ,po sezonie.Jakie to cuda lub gnioty graly.

halo, 07.01.2018 10:40:02 - *.35.tvksmp.pl

A to istnieją transfery bez ryzyka?

dario, 07.01.2018 10:42:12 - *.dynamic.mm.pl

felieton w stylu...... jak odpalą, to nie mówiłem (pisałem)
jak nie odpalą.....to nie mówiłem( ostrzegałem) ;))

DawidL, 07.01.2018 10:47:56 - *.dynamic.mm.pl

Nie jest to żadna nowość ? Bardzo ciekawe naprawdę.W ostatnim okienku transferowym szybko się wzmocniliśmy ? Bardzo ciekawe naprawdę.

qemp, 07.01.2018 10:52:12 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Vesović to transfer wybitny jak na nasze warunki.Patrząc na to skąd przyszedł, za jakie pieniądze, jaką był tam postacią i z jakich regionów pochodzi.Eduardo to ryzyko ale możemy chyba więcej zyskać niż stracić. Nie rozumiem jednak kompletnie tego transferu Remy.Gość nie grał w ogóle od ponad pół roku. W zeszłym sezonie rozegrał tylko 17 meczów, czyli tyle co Antolić w tym sezonie mimo, że niektórzy już się czepiają o to, że ostatnie kilka meczów chorwat nie grał.Nie szalał bym z zachwytem.Na plus na pewno to, że transfery dopięte sprawnie.Niepokoi mnie fakt, że znowu robimy tylko zaciąg zagraniczny.Rozumiem, że mamy ograniczone możliwość zarówno co do budżetu i nie wszyscy będą chcieli tu grać.Nie rozumiem jednak dlaczego ściągamy francuza, który gra ostatnio mało i niczym się nie wyróżnia.

Edwi, 07.01.2018 11:05:24 - *.etlink.pl

@DawidL. w dwóch ostatnich zimowych okienka to transfery były nawet w grudniu :)
2016: Jędrzejczyk (grudzień), Niezgoda, Borysiuk, Hamalainen (początek stycznia)
2017: Jędrzejczyk (grudzień), Chukwu (początek stycznia)

Wszystko zależy więc od skali zmian w drużynie, która w danym momencie jest wykonywana. W tym okienku zapowiadają się duże zmiany, więc ruch będzie odpowiednio większy niż równo rok temu. I wcale nie oznacza to, że nie przyjdzie jeszcze ktoś np na koniec stycznia, jak np Hlousek dwa lata temu.

Co innego letnie okienko, którego specyfika jest zupełnie inna (gramy gdy inni są na wakacjach), ale to dopiero będzie można oceniać... latem.

@rek, 07.01.2018 11:07:01 - *.dynamic.chello.pl

Koledzy, faktem jest, iż wszyscy mamy pewnego rodzaju obawy do obecnej piłkarskiej formy nowych graczy... Ale pamiętajcie o jednej BARDZO WAŻNEJ KWESTII, a mianowicie: czy wyżej wspomniani zawodnicy przychodzą do (L)egii, aby już w pierwszych meczach dla (L)egii dać ciała i potem odcinać kupony od pensji...???

Otóż powiadam Wam, iż ci nowi gracze nie przychodzą tutaj, aby ciułać jakieś nędzne dudki... Przychodzą tutaj za namową RJ/IK aby jeszcze bardziej podszlifować swoją obecną formę piłkarską i za kilka/kilkanaście m-cy spróbować swoich sił w jakiejś mocniejszej lidze za bardziej konkretne pensje... Co ci nowi gracze dadzą (L)egii...??? Otóż dadzą nam wiele... Dadzą nam MP 2018 roku... Dadzą nam PP 2018 roku... Dadzą nam awans do LM lub LE... Dadzą nam wiele pozytywnych emocji i wiele fajnych wzruszeń... Jestem o to jakoś dziwnie spokojny...

Dajcie więc koledzy spokojnie pracować naszym trenerom... Romeo Jozak i Ivan Kepcija doskonale wiedzą, jak ustawiać poszczególnych graczy na boisku (vide: Hama lub Gui), jak wycisnąć maksimum z tych nowych graczy, jak tych nowych graczy dobrze wypromować i jak tych graczy potem korzystnie dalej odsprzedać... Wcale się nie zdziwię, jak za kilkanaście m-cy ci nasi nowi gracze będą rozkupywani po całej Europie... Wcale się też nie zdziwię, jak i Eduardo da Silva odpali w (L)egii i za pół roku lub rok kupi go ktoś do MLS... Jak zawsze powiadam: pożyjemy - zobaczymy... Pozdro (L)

Piotrr, 07.01.2018 11:10:11 - *.0pools.vodafone-ip.de

Siemanko kibice Legii
Pisać i mówić o tych transferach można wszystko szrot, za..bisci, ogóry, kocury etc. To tylko nasze i "ekspertów" przypuszczenia. Ale jak to wszystko będzie wyglądało okaże się pod koniec maja. Zależy jak trener przygotuje i zgra ekipę, jak się nowi zaklimatyzują i odbudują (Eduardo, Remy). Cierpliwość i spokój. Wszystko zobaczymy na boisku. Step by step. Mistrz Polski, Puchar Polski a potem Liga Mistrzów / Liga Europy. Trzeba ufać chorwackiej ekipie i Prezesowi. Legia musi dominować w tej żenującej lidze.
A o tym Gustavo z Craiova to prawda..? Ciekawy gracz.

@rek do Piotrr, 07.01.2018 11:22:29 - *.dynamic.chello.pl

Póki co, to Gustavo (1.2 mln) to świeży temat i jeszcze luźna sugestia... Dobre w tym temacie jest to, iż Brazylijczyk ma włoski paszport i nie "zakłóca" nam limitu obcokrajowców w lidze... Gość pykał w III/IV lidze włoskiej, ale jak na nasze boiska to i tak byłby z niego super kocur... Tak więc "cicho-sza"...:)))

Tematem ciekawym i też "rozpatrywanym" jest nasz dobry znajomy E.Polanski (1,5 mln)...:))) Trzymajmy więc kciuki... Pozdro (L)

#William Remy, 07.01.2018 11:35:37 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Obczajcie ostatnia brame ;) Oby tak w legii

https://www.youtube.com/watch?v=oZlgtV2rUvs

Tigrrrr, 07.01.2018 11:36:47 - *.awakom.net

Coś mi śmierdzi pismak... Pismak byłego prezesa....

grzesiek, 07.01.2018 11:53:47 - *.centertel.pl

Hlousek hehe jezdziec bez glowy.

Od dawien dawna nie bylo tylu dobrych transferow.
Jestem dumny z Pana Panie Romeo Jozak.

Tez najbardziej obawiam sie tego obroncy ale miejmy nadzieje ze bedzie git.

Pio, 07.01.2018 12:02:13 - *.dynamic.chello.pl

Tekst nierzetelny.
Dziwię się, że teraz kiedy wszyscy się cieszą chwilą po tych miesiącach zawirowań to Qubas wyskakuje z takim tekstem który studzi i wprowadza niepewność.
Nie lepiej było coś napisać bardziej optymistycznego ? Bo szambo na nas leje się od kompleksiarzy na wszystkich portalach więc przynajmniej tu cieszmy się i doceniajmy to co teraz się dzieje w naszym klubie

do mlbets, 07.01.2018 12:08:06 - *.166

Z takim podejściem nigdy nie wychowamy talentów. "Kolejne Monety i Niezgody"? Niezgoda grał pół roku po powrocie, zdobył kilka bardzo ważnych bramek, bez których nie zimowalibyśmy na fotelu lidera. Trzeba ich umiejętnie prowadzić, a jeśli mają talent to będą robić postępy.

Do Urban, 07.01.2018 12:18:05 - *.dynamic.chello.pl

Kopie się po czole ? Zagraj tyle spotkań co on, wszystkie po 90 minut. Zobaczymy czy w ogóle będziesz miał siłę chodzić po boisku. Jak zrobią dla niego alternatywę w postaci lewego obrońcy - nie będzie lepszego od niego w lidze

Yared75, 07.01.2018 12:29:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

i bardzo dobre transfery ogórku piszący artykuł.....koniec już tych Jodłowców, męczących Mączyńskich i robiących kupę Kopczyńskich....jeszcze ku...wa ogórasa Hlouska bym pogonił bo już 2 rok siewiezie na reputacj z bundes a gra totalne dno...anoreksje ma , czy co?

PabloS, 07.01.2018 12:48:22 - *.centertel.pl

Qbas "Bodek&Magiera Lover" skompromitowal się tym tekstem. Chciał ponarzekać, ale... no nie miał na co więc wynalazł sobie kilka argumentów na siłę z czego jeden jest kompletnie bezsensu (Vesovic tylko w Chorwacji......)

Przykro mi to pisać, ale to wstyd że taki wpis pojawił się na LEGIONISTACH....

adi, 07.01.2018 13:21:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Qbas, ręce opadają...

" Najwięcej możemy sobie obiecywać po wydającym się być w dobrej formie Vesoviciu. Warto przy tym pamiętać, że obaj gracze z ligi chorwackiej nigdy nie ruszyli się poza Bałkany"

To Turyn leży na Bałkanach?

do autora , 07.01.2018 13:32:49 - *.play-internet.pl

Vesovic ruszył sie poza Bałkany,krótko ale grał w Torino,a Włochy chyba nie są bałkanami chyba,źe sie coś zmieniło?

Piotrr do @rek, 07.01.2018 13:45:14 - *.customers.d1-online.com

Myślisz, że byłoby Legię na Polanskiego stać? Szczerze wątpię bo zarabia on ponoć w Hoffenheim 1 mln euro.. więc za drogi a poza tym robić komin płacowy dla jednego zawodnika? I czy warto dla Eugena? Poza tym 30letnich i starszych zawodników w Legii jest wystarczająca ilość a Jozak i ekipa chcą odmłodzić kadrę.

Sy(L)wek, 07.01.2018 13:52:18 - *.2.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A wie ktoś coś na temat kolacji DM z GLIKIEM i cytuje Glika "jak szukają stopera to w pakiecie z kolacja,a jak nie to zostane tam gdzie jestem trudno :)" koszt 25 tys

PEREZ, 07.01.2018 14:08:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

"Warto przy tym pamiętać, że obaj gracze z ligi chorwackiej nigdy nie ruszyli się poza Bałkany"

Vesovic był w Torino i Spezia Calcio. Z tego co wiem to Włochy nie leżą na Bałkanach

Woytek (LL!): "Był", to bardzo dobre określenie w tym przypadku. Konkretnie to: w Torino zagrał 4 mecze w ciągu jednej rundy i wrócił na Bałkany, a w Spezii 0 meczów i w sumie ok. 8 dni może tam trenował.

MK, 07.01.2018 14:15:08 - *.supermedia.pl

czy Jodłowiec oraz Czerwiński odejdą na zasadzie wolnego transferu? Czy ew. Legii uda sie na nich coś zarobić?

Lemiesz Grochów , 07.01.2018 14:26:55 - *.centertel.pl

1/4 sprzedamy i 1/4 kupimy wygramy ligę i okaże się że to jest za cienko na l.m
Znowu od początku ostatnie lata to tradycja.
Manager Mioduski rządzi sam i jakie efekty
- Zmiana trenera a piłkarsko męczarnia.

Arek, 07.01.2018 14:32:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Oczywiście, że trzeba studzić co poniektóre rozgrzane głowy. Bo jeśli coś nie pyknie to już wyobrażam sobie te wszystkie pomyje wylewające się tu na tej stronie w komentarzach. A mało to już razy tak było? A wspomnienie 2010 jest tu jak najbardziej na miejscu. Fajnie, że są transfery, fajne tempo, ale gwarancji faktycznie żadnej nie ma, bo gwarancja to może być co najwyżej na sprzęt elektroniczny, albo samochód.

plpl, 07.01.2018 14:40:54 - *.warszawa.vectranet.pl

@urban
Chyba ciebie ktoś w czoło kopnął. Pokaż lepszego lewego obońcę w tej lidze, który na równi potrafi zagrać w ofensyfie, jak i defensywie, do tego mając przed sobą Kucharczyka.

Danie(L) , 07.01.2018 15:02:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Świetny dziennikarsko artykuł. Słowa uznania, że stykam tu się z wyższym poziomem dziennikarstwa, niż na 99℅ opiniotwórczych portali.

Szacunek, a Legia czy z nimi, czy bez nich. Zawsze tam, gdzie jej miejsce - na tronie!

Legionista, 07.01.2018 15:11:46 - *.226

Z całym artykułem się zgadzam.

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 07.01.2018 15:35:40 - *.tvp.pl

Wyobraźmy sobie teraz 1. jedenastkę, w przypadku bardzo prawdopodobnego odejścia Jędzy, Jodły i Pazdana:

Arek
Broź-Dąbrowski-Remy-Hlousek
Moulin-Antolić
Veselić-Pasquato(Radović)-Hamalainen
Silva

I teraz pytanie: czy Remy będzie lepszy od Pazdana? Śmiem bardzo wątpić. Czy Antolić jest lepszy od Mączyńskiego lub Moulina? Nie wiem, ale wydaje się że to bardzo zbliżony poziom.
Czy Veselić jest lepszy od Kuchego? Pewnie tak.
Czy Silva jest lepszy od Niezgody? Na papierze tak, ale ... papier wszystko przyjmie. Jak dla mnie to Brazyl jest jedną wielką niewiadomą, i równie dobrze może coś tam nastrzelać ale może być i drugim Nacho Novo albo Arrubareną. Także zachwyty nad transferami na razie nie dla mnie, realnie patrząc, przy sprzedaży Pazdka i Jędzy, to siła zespołu pozostanie bardzo podobna.

W tej chwili pozycje wymagające natychmiastowego wzmocnienia to prawa obrona (oczywiście przy sprzedaży Jędzy - jeśli zostanie to myślę że Jędza będzie sobą z najlepszych lat, bo druga tak katastrofalna runda nie może mu się zdarzyć), i dziesiątka - no chyba że Pasqato osiągnie regularność, lub Rado wróci we właściwej formie.

Coś za dużo tu tego "chyba że"

pezet, 07.01.2018 15:45:28 - *.dynamic.chello.pl

Artykuł jak zwykle o niczym. 10 minut życia, których już nigdy nie odzyskam :(

malin, 07.01.2018 15:47:57 - *.play-internet.pl

Nikolic też sie poza węgierską lige nie ruszał przed przyjściem do nas no i co z tego wynikło?także argument z tym,że sie Vesovic i Antolic nie ruszyli poza Bałkany taki sobie.

Balde, 07.01.2018 16:05:52 - *.9

Jak lubię i cenię artykuły Qbasa tak ten jest chyba najgorszy. Kolega pisze jak kobieta w ciąży. Te same rzeczy go cieszą i niepokoją. Trochę słodzi trochę pieprzy dosłownie i w przenośni. Chyba Qbas pisał bo musiał, a niedziela po Sylwestrze tak szybko mu wyskoczyła;).

@rek do Szacunek DTM, 07.01.2018 16:09:51 - *.dynamic.chello.pl

A dlaczego postawiłeś już "kropkę" po tych kilku zakupach..? Czemu zakładasz, iż już nikt nie przyjdzie do (L)egii..? Otóż jesteś w błędzie i jeszcze się zdziwisz...:))) Przyjdzie jeszcze minimum 3 graczy... Pozdro (L)

dz Szacunek trenera magiery , 07.01.2018 16:27:26 - *.dynamic.chello.pl

Ż twoim zlotoustnym Magiera to byśmy się po czole kopali z leszczami, twój idol sukces zawdzięcza przygotowaniem hasiego, bo sam skopał 2 okresy przygotowawcze jak amator, zrobił z Kopczyńskiego wielkiego kapitana, nie potrafił się dogadać z prijo a szczególnie z niko a mistrza zawdzięcza cudowi że po rykoszecie nikt z jagi w doliczonym czasie nie dostawił nogi do pustaka.o pucharach nawet nie wspomnę

Zygul(L), 07.01.2018 17:21:20 - *.centertel.pl

do Graba80, Rado przyszedł już tylko na emeryturę, ten gość już w Legii nie zagra, taka prawda.

Jerz z Potoku, 07.01.2018 17:28:32 - *.dynamic.chello.pl

W odróżnieniu od znacznej części forumowiczów tekst autorstwa kolegi Jakuba odbieram bardzo pozytywnie. I nie dlatego, że jego dotychczasowa aktywność publicystyczna na naszym portalu jest mi merytorycznie najbliższa, tylko dlatego, iż przedmiotowy felieton cechuje obiektywizm i realizm. A to, że autor kilka poruszonych przez siebie istotnych kwestii pozostawia otwartymi może świadczyć o jego odpowiedzialności za "słowo pisane", a także o chęci sprowokowania nas do szerszej polemiki. Nie upatruję w tym nic zdrożnego, a wręcz przeciwnie - uważam, że do tego właśnie powinien służyć nasz "serwis".
Osobiście nie mam w zwyczaju oceniać nowo zakontraktowanych piłkarzy Legii, albowiem jak uczy wieloletnie kibicowskie doświadczenie i tak wszystko zweryfikuje boisko. Oczywiście skala i rozmach obecnie przeprowadzanych transferów może napawać nas kibiców uzasadnionym optymizmem. Tym bardziej, że obecnie dokonane wybory personalne firmuje trener Jozak i jego sztab szkoleniowy. A ta, zdawałoby się prosta reguła, bardzo rzadko była w naszym klubie przestrzegana.
Sądzę również, że po rocznym samodzielnym kierowaniu klubem prezes Mioduski prawdopodobnie przewartościował swoje dotychczasowe cele strategiczne. Priorytetem - przynajmniej obecnie - stała się konieczność stworzenia solidnej (silnej) drużyny Legii dominującej w ESA, a temat budowy Akademii Piłkarskiej przeniesiono niejako na drugi plan. Chciałbym wierzyć, że moja dedukcja w tej newralgicznej kwestii pokrywa się z rzeczywistymi zamiarami włodarzy klubu...
Ps.: pozdrawiam wszystkich fanów, a szczególnie tych, którzy z nieskrywanym optymizmem "kibicują" poczynaniom obecnego kierownictwa i sztabu szkoleniowego Legii!


SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 07.01.2018 17:41:02 - *.tvp.pl

Legionista z krwi i kości Jacek Magiera nawet teraz nie może liczyć u niektórych na odrobinę szacunku... Bardzo to smutne.

Kropki po zakupach nie stawiam, i nigdzie nie napisałem że już nikt nie przyjdzie. Piszę jak jest na dziś z bardzo prawdopodobnym odejściem kilku zawodników. Na razie realnym wzmocnieniem jest jedynie Vesović (wcześniej przekręciłem jego nazwisko, sorki). Pożyjemy, zobaczymy.

Z innej beczki - wspomniany przeze mnie Nacho Novo miał dziś rozległy zawał... Trzymam kciuki za człowieka.

Nie marudzic jak baby!, 07.01.2018 17:43:15 - *.dynamic.chello.pl

Marudzenie jak chyba nigdy... Wycena drużyny w ciągu kilku dni rośnie z 24 do 30 mln euro, ale kubusiom coś ciagle się nie podoba. Dla porównania wycena Górnika to ok. 4 mln, czyli nasze wzmocnienia na papierze są wyceniane wyżej niż drużyna wicelidera. Ryzyko jest zawsze ale mi się podoba takie budowanie drużyny. A jeśli Niezgoda okaże się lepszy od Eduardo to tylko dobrze dla niego i Legii, która może zgarnąć fortunę za transfer.

kantaar, 07.01.2018 18:03:39 - *.centertel.pl

Z Astany trzeba wyjac Kabanange i Twumasiego a nie szrot sciagacie

, 07.01.2018 18:52:10 - *.centertel.pl

Bardzo dobrze ze autor studzi emocje.. lepiej się później rozczarować czy miło zaskoczyć?? Do kolegi od wycen: jest zasada że papier wszystko przyjmie

Legionista, 07.01.2018 18:56:33 - *.226

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, Zawsze ktoś będzie krytykował, ale jak JM wygrał kolejny raz plebiscyt e(L)ki to oznacza, że większość kibiców go szanuje, a mniejszość to mniejszość więc nie przejmuj się tym. Z resztą się zgadzam.

Portowiec, 07.01.2018 18:59:18 - *.centertel.pl

Mysle, ze będzie dobrze. Przecież eklasa jest tak ch.....wa, ze ci kopacze musza ja zdominować. Jak te transfery nie odpala,to mam pojęcia kogo trzeba kupić, żeby bylo jak byc powinno, czyli absolutna dominacja Legii na krajowym podwórku.

@dz Szacunek trenera magiery , 07.01.2018 16:27 - , 07.01.2018 19:03:18 - *.centertel.pl

Szkoda że Mioduski nie zdecydował się na taką "rozrzutność" i wzmocnienia w lecie. może dziś by byly i puchary i przewaga w tabeli i byś co innego pisał o Magierze.a Jozak dalej by siedział w biurze na Bałkanach

WAWA, 07.01.2018 19:28:31 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Kolejny zaciąg ze światowego SZROTU.
Jakby w polskich piłkarzy nie było.
A podczas meczów Polscy piłkarze będą wkręcać te nasze gwiazdki w murawę.

Szelka, 07.01.2018 21:01:34 - *.dynamic.chello.pl

@ WAWA - szczerze proponuję abyś wyłożył stosowną kasę i samodzielnie, już w niedalekiej przyszłości, objął stery przy Ł3. A co do domniemanego wkręcania to...pożyjemy zobaczymy. Capito?
I jeszcze jedna propozycja dla ciebie. Staraj się redagować swoje posty zgodnie z zasadami polskiej pisowni i słownikiem ortograficznym. Nie przystoi, aby przyszły "menago" naszego klubu tak fatalnie kaleczył język ojczysty.

Roma, 07.01.2018 22:00:21 - *.centertel.pl

Też dziwi mnie ten przedwczesny zachwyt nad transferami. Po pierwsze okienko transferowe trzeba oceniać porównując tych co przyszli z tymi co odeszli. Jak na razie po stronie strat - Guilherme, a z nowych tylko Vesović może, ale tylko może okazać się wzmocnieniem, z pozostałymi można tylko wiązać nadzieję. Tak jak nadzieję wiązaliśmy ostatnio z Czukwu, Necidem, Sadiku i innymi. Dziś wiadomo że nie było warto, ale zapowiadali się ciekawie. Oczywiście nie jest źle, ale ja czekam na więcej, zwłaszcza że trzeba nadrobić zaległości z ostatnich dwóch okienek.

AAA, 07.01.2018 23:18:38 - *.dynamic.chello.pl

do Szacunek dla trenera Magiery: czy Veselic jest lepszy od Kuchego?Pewnie tak...
Chłopie jak Ty w to wątpisz chociaz przez moment to nigdy więcej nie wypowiadaj sie nt.takiego sportu jak piłka nożna.
Fatalczyk to drewno pierwszej wody i zawsze tak było.Nikt nigdy nie chciał go nawet wypożyczyć, a ten Pasożyt siedzi w Legii tyle lat i zbija kasiorę mając 1,5 meczu dobrego na sezon.Ale jego koniec jest bliski.

do @rek, 08.01.2018 00:16:34 - *.dynamic.chello.pl

Twój tekst z , 07.01.2018...

Tobie klub za to płaci? Same peany na cześć świetnych pracowników? Napisany jak na zamówienie...
Musisz się czytać przed wysłaniem, zbyt sztucznie to wygląda, jak dość sztampowa propaganda.

PS. I nie przychodzą te nowe nabytki "szlifować formy" a walczyć o kontynuowanie kariery jak Eduardo albo znalezienie jakiekolwiek formy jak Remy...

(L), 08.01.2018 02:48:29 - *.dynamic.chello.pl

Jakby wyciągnęli tego Kabanangę i Tuasiego z Astany to byłbym majstersztyk ale na to nie ma żadnych szans.....przykre to...........................postawienie w jednym rzędzie drewnianego Moulena z magicznym Ljuboją czy nawet Vadisem to jest totalne przegięcie...

BI, 08.01.2018 09:08:35 - *.ok360.pl

Super!
Felietony Qbasa są mi bardzo bliskie, bo myślimy podobnie.
Ten ostatnio napisany jest obiektywny, merytoryczny,odpowiedzialny, z szacunkiem dla odbiorcy.
Można sumować te określenia w nieskończoność, by ostateczny wynik składał się na pierwsze słowo mojej oceny.
Dzięki Qbas!

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 08.01.2018 11:14:24 - *.tvp.pl

@AAA chłopie, czytaj ze zrozumieniem... Dla ciebie "pewnie tak" to są wątpliwości?

A poza tym tak jedziesz po Michale? Widać ty nie masz pojęcia o piłce. Przyjrzyjmy się FAKTOM - Michał na na koncie we wszystkich rozgrywkach 5 goli (najlepsi w drużynie Sadiku i Niezgoda maja po 7) i 5 asyst (najwięcej w drużynie razem z Hamą i Szymańskim).

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.