Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Guilherme - fot. Mishka / Legionisci.com
Guilherme - fot. Mishka / Legionisci.com
Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 13:05

Guilherme blisko nowej umowy

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl / Przegląd Sportowy

Jeszcze latem Guilherme był daleko od przedłużenia kontraktu ze stołecznym klubem. Brazylijczyka nie satysfakcjonowała oferta Legii, która została zaproponowana na początku roku i opiewała na ok. 350 tys. euro rocznie. Chce on zarabiać 480 tys. euro, czyli dwa razy więcej niż obecnie.

Do końca lipca strony nie doszły do porozumienia i od sierpnia 26-latek może podpisać kontrakt z nowym pracodawcą, ale plany mógł pokrzyżować uraz kolana, którego "Gui" nabawił się w pierwszym spotkaniu z Sheriffem Tiraspol. Jak informuje Przegląd Sportowy, klub poinformował zawodnika, że oferta jest nadal aktualna. Piłkarza chce też zatrzymać trener Romeo Jozak.

Ostateczna decyzja ma zapaść do końca października. Guilherme prawdopodobnie zaakceptuje propozycję, ale w umowie będzie zapis, że w wypadku otrzymania zagranicznej oferty klub nie będzie mu robił problemów z wyjazdem i nie zażąda więcej niż około milion euro.


przeczytaj więcej o:, , ,


Komentarze: (42)

Hiszpan, 12.10.2017 13:15:35 - *.play-internet.pl

Milion ojro za gracza z LM? A ile pod stołem?

grzesiek, 12.10.2017 13:23:55 - *.centertel.pl

Prezes nie uczy sie na bledach. Zamiast wykopsac guilherm to wykopsal mlodych

stary kibic, 12.10.2017 13:36:38 - *.dynamic.chello.pl

Chukwu zarabia więcej,Jędza- więcej,Sadiku - więcej. Współczuję panu Mioduskiemu,że wywala wielką kasę na piłkarzy nie wartych takich pieniędzy !!!
To pokłosie działań poprzedniego zarządu.....
Osobiście wcale się nie dziwię,że brakuje pieniędzy na dobrych /naprawdę dobrych/ zawodników.Mam wielką nadzieję,że trener Romeo ściągnie w zimie kilku Chorwatów,Czarnogórców czy Serbów - oni walkę mają w krwi......
Trzeba się pozbyć kilku "wynalazków" Żewłakowa i Leśnego !!!!

L, 12.10.2017 13:48:52 - *.dynamic.chello.pl

to zart mam nadzieje...

mietek, 12.10.2017 13:53:47 - *.emea.ibm.com

Najlepsza opcja - przedłużyć kontrakt i pogonić zimą. Niech inni się zmierzą z jego wiecznymi zmianami nastroju i chwiejną formą.

Macca, 12.10.2017 13:58:24 - *.poczta-polska.pl

Klauzula na 1-1,5m€ i może zostać. Byle ktoś tyle niebawem zapłacił.

Cch, 12.10.2017 14:37:22 - *.dynamic.mm.pl

Kurde, a narzekalismy ze sprzedajemy wszystkich po 2 mln..

Jaass, 12.10.2017 14:47:56 - *.play-internet.pl

Obniżył loty nikt go nie chcę to mały rumunek nagle w Legii chce zostać a kudlaty da mu podwyżkę smieszną kwotę odstępnego i będzie się włóczył po boisku bądź bo gabinetach lekarskich

Lukasz, 12.10.2017 14:56:08 - *.centertel.pl

No i wszyscy włącznie z Mioduskim jechali po poprzedniej ekipie,że ugadala sie z Vadisem na nizsza cene sprzedazy. A teraz wielki stratreg loczek robi to samo. To tylko potwierdza jak bardzo niekompetentnym jest prezesem.

Toni , 12.10.2017 15:19:35 - *.0pools.vodafone-ip.de

Jezeli zupelnie nieprzydatny do niczego Chukwu zarabia 600 tysiecy euro to czemu podstawowy zawodnik ma nie dostac podwyzki do 480 tysiecy euro?
Roznica miedzy nimi jest taka ze Guliherme jest tym pilkarzem na ktorego kazdy liczy ze wezmie ciezar gry na swoje barki.Bo nie ma komu teraz tego zrobic.A Chukwu to zagra jakies 15 minut w rezerwach raz na miesiac.
I powiedzcie ze w Legii nie stoi wszystko na glowie?

Afro, 12.10.2017 15:27:10 - *.play-internet.pl

Do L - też mam nadzieję, że to żart. Dawać młodych!

antek, 12.10.2017 15:33:37 - *.static.chello.pl

przecież on jest słaby

Arek, 12.10.2017 15:44:46 - *.free.aero2.net.pl

Pewnie gdyby nie ta kontuzja, to nawet rozmowy by nie było. Poza tym odpadliśmy z pucharów z jakimiś dziwakami to i wartość naszych gwiazd spada. Dlatego pewnie milion, półtora, góra dwa on jest teraz wart i za większą kwotę nikt go chciał nie będzie. Takie są obecnie realia niestety.

tomasz problem, 12.10.2017 15:46:24 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Wszystko to jakies slabe ,jak mawiał Pan Bogusław.

pawelk1504, 12.10.2017 15:56:35 - *.play-internet.pl

Do Lukasz
Nie powiedziałbym,że Loczek jest niekompetentny-tak Gui odszedłby za darmo,a tak jak go zimą albo latem opchną za ten 1mln to parę groszy jednak zarobi...

kyo, 12.10.2017 16:02:31 - *.dynamic.chello.pl

@Hiszpan.
No nie wiem czy to jest taki zły ruch ze strony Legii. Koleś może podpisać kontrakt i odejść za darmo, ale jak widać nikt go nie chce. Trudno się zatem spodziewać, że ktoś za niego da nagle za rok czy nawet pół więcej jak milion. Pamiętajmy, że to gracz po przejściach z kontuzjami a teraz po kolejnej. Za niego więcej pieniędzy to może by dał jakiś Chińczyk, ale też nie dadzą nawet tyle co za rado bo Rado był liderem zespołu i miał doskonałe liczby a Gui takich nie robi.

Rogal, 12.10.2017 16:03:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gamoń i tak nie będzie umierać za naszą (L)

r, 12.10.2017 16:04:17 - *.adsl.inetia.pl

1 mln euro ? a co to kur... LEGIA to lumpeks ? nie pasuje mu to niech wypier... i zobaczymy gdzie będzie grał ...

Legionista, 12.10.2017 16:46:33 - *.226

1 mld.euro za takiego gracza to chyba żart.... W poprzednim roku Legia występowała w LM - Pozostało: Czerwiński (kontuzja) Malarz, Hlousek, jodła, Rado (kontuzja), Czerzniak (rezerwowy..) oraz Kopa (rezerwowy) i Gui (pewnie odejdzie..) Kończąc: Legia jak chce być szanowanym klubem to powinna mieć jakiś fundament - A nie jak teraz czyli pół roku i sprzedaż, a później kupujemy gorszy sort piłkarzy...

kkkkk, 12.10.2017 16:52:43 - *.internetdsl.tpnet.pl

na moje niech odchodzi jest słaby od roku nie gra nic tylko kiedy mu się wielmożnie zachce

Roma, 12.10.2017 17:08:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Miały być zakupy za milion euro, a będzie sprzedaż za milion euro. Taka drobna różnica.

oLaf, 12.10.2017 17:17:47 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

1 mln Euro odstępnego tylko????

A ja się śmiałęm, że sprzedajemy Vadisa, Prijio czy Nikolica za tylko 2 mln Euro, a każdy jugosłowiański klub by ich sprzedawał za min. 4-6 mln Euro!!!

Naprawdę tak nisko się (nie)cenimy???

Facet ma dopiero 26 lat, spoko go ktoś kupi za te grosze jak tylko będzie nagle potrzebował ''zapchajdziury" (bo nie wątpię, że normalnie to Gui jest za słaby na dobre kluby...

Tutti Frutti, 12.10.2017 17:20:57 - *.103.tvksmp.pl

Do Łukasz
W sedno. Gdzie są ci co cieszyli się z odejścia "koralika" i przyjścia "loczka"?
Bogus przejmuje Zagłębie Sosnowiec wspólnie z Arturem Borucem i Andrzejem Fonfara.
Nasi bracia pewnie awansują w cuglach do ekstraklasy. Trzymam kciuki!!! Jeśli tak się stanie, to Leśny potwierdzi, że w jego "szaleństwie" jest metoda.

do stary kibic, 12.10.2017 17:28:19 - *.etop.pl

Sadiku to zakup obecnego prezesa i z tego co było pisane to najdroższy w historii.Co do Gui to teraz klub ma karty w ręku. Zostaje na zasadach jakie zaproponował klub(350k) albo dziękujemy.chłop ma 26 lat,niczym wyjątkowym się nie wyróżnił i chce zarabiać 480k? Sorry i tak dostaje podwyżkę jako kotuzjowany z 240k na 350k. Prezesa po rękach niech całuje bo nikt mu tyle nie da.A jak nie pasi to dziękujemy -Romeo znajdzie 3 takich za mniejszą kasę

gepetto, 12.10.2017 18:08:33 - *.dynamic.chello.pl

Panie Prezesie niech Gui idzie do Sportingu czy gdzie tam chce iść. Nagle kolejny co kocha Legie

Zed, 12.10.2017 18:37:15 - *.play-internet.pl

Dla mnie to kompromitacja poprzedniego zarządu. Zawodnicy nie przygotowani do gry mają najwyższe kontrakty i pewnie jeszcze jakieś "aneksy na gębę". Bo to rodzinna atmosfera była.

Yogi , 12.10.2017 18:49:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gui - 1mln E, Masło- 800 tys E No nie tylko interesy życia robić. Jak sie zgodzą na taki zapis to śmiech mnie ogarnie. Jest wart większych pieniędzy. Inna sprawa czy chce mu się grać w Legiuni czy nie. Jak nie to niech idzie już teraz.

Przemass ( L ) , 12.10.2017 19:40:04 - *.play-internet.pl

ZAPIS O KWOCIE ODSTĘPNEGO PONIŻEJ MILIONA EURO !!!!! KPINA CZY KIEPSKI ŻART ? TAKI ZAPIS TO MOŻEMY WYPALONEMU "JEDORĘKIEMU BANDYCIE" JODŁOWCOWI ZROBIĆ A NIE ZAWODNIKOWI W KWIECIE WIEKU

@yogi, 12.10.2017 20:38:03 - *.dynamic.chello.pl

Już pokazał jak mu się chce. Gdzieś się musi wyleczyć i brać za to dobry hajs, a później pogra jak u niego standardowo dobrze bo będzie chciał odejść lub jak trzeba przedłużyć kontrakt. Za taką klauzulę to niech takie same zarobki dostanie. Wtedy szybko przekonamy się jaki to ,,pan" piłkarz. Ciekawe czy loczek będzie też po tym mówił, że to wina tamtego zarządu

fajnie tak, 12.10.2017 21:16:36 - *.dynamic.chello.pl

w gronie ekspertów podyskutować

miki, 12.10.2017 23:05:53 - *.dynamic.chello.pl

No proszę, 350 razy dwa równa się 480 ... według piszącego ten artykuł;

Redakcja (LL!): przeczytaj jeszcze raz, tylko dokładnie ;)

Jane, 13.10.2017 06:54:52 - *.play-internet.pl

Kuzwa wiedziałem,ze znajda się "matematycy" i po przeczytaniu artykułu ze zrozumieniem poprawia redakcje

Koniar, 13.10.2017 08:33:58 - *.dynamic.chello.pl

@miki
A Ty jesteś profesorem logiki czy doktorem matematyki?

Juri, 13.10.2017 08:55:14 - *.centertel.pl

Guilherme się należy .
Walczak z niego, i dobry piłkarz.
Forma przyjdzie to będzie najlepszy w ekstraklasie na swojej pozycji.

R, 13.10.2017 09:08:27 - *.static.ip.netia.com.pl

Miejsce w środku tabeli. Brak Europucharów. Długa kontuzja. - należy mu się podwyżka.

Robert501, 13.10.2017 10:18:23 - *.play-internet.pl

Niektórzy chyba mają problem ze zrozumieniem zawodu piłkarza. Dla nich np Legia to kolejny pracodawca i żaden z nich nie będzie za to umierał jak tego oczekujecie . No chyba ze w waszej pracy też byście za szefa umierali :)

ech, 13.10.2017 11:03:04 - *.46

Gui to jeden z lepszych zawodników.... po za tym, piłkarz to zawód, Legia to pracodawca. Nikt nie będzie za nikogo umierał.

Prawda jest taka, że Malarz i Kucharczyk też nie umierają, i Legia to coś co najlepsze co mogło im się trafić. Niech dziękują Bogu, że tu są i oby jak najmniej wybiegali już na boisku :)

A nasza młodzież nie potrafi zdominować 3 ligi, a ma zrobić to w ekstraklasie :D?

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 13.10.2017 13:14:47 - *.tvp.pl

Może w ogóle klauzula 50 Euro? Tak długo Legia nie wygrzebie się z mizerii jak długo nie będziemy się szanować przed resztą Europy...

mietek, 13.10.2017 13:21:22 - *.adsl.inetia.pl

@pawelk1504: Nie rozpędzaj się tak. Jeszcze umowy nie podpisał, więc w dalszym ciągu może go ktoś wziąć za darmo.

I bardzo ciekawy jest fragment jego wypowiedzi, zamieszczony m.in. na naszej oficjalnej stronie:

"Nigdy na nic nie narzekałem, w Warszawie jest mi dobrze. Nie wszystko zależy tylko ode mnie."

Piękne :) Nie narzekał, ale umowy jeszcze nie podpisał. Bo przecież "nie od niego zależy" to, że uważa, iż należy mu się obowiązkowa podwyżka. I jeszcze to:

" Legia była gotowa podnieść zarobki do 30 tys. euro i nie chciała słyszeć o kolejnych żądaniach piłkarza, który buntował się, słysząc, ile zarabia np. Daniel Chima Chukwu. " - rozumiem, że to jest właśnie potwierdzenie słów Guilherme, że "nigdy na nic nie narzekał" :))

Ale ok, skoro uważa, że mu się "należy" podwyżka, to popatrzmy, czy broni się liczbami:
1) obecny sezon:
3 gole (z czego dwa przeciwko ogórkom z Finlandii) i 1 asysta - szału nie ma, ale potem była kontuzja, więc rozgrzeszony;
2) sezon poprzedni (ale celowo liczę tylko od stycznia 2017 roku):
1 gol i 4 asysty w 16 meczach ekstraklasy - trochę mało, zważywszy na skalę podwyżki, jakiej się domaga oraz frustrację, jaką wywoływał u kibiców swoją bezproduktywną grą.

Mr T, 13.10.2017 23:25:45 - *.dynamic.mm.pl

Za milion euro to on zaraz latem odejdzie. Bezsensu. Mioduski wychodzi na dusigrosza. Nie potrafi doceniać graczy ciągnących ten wózek. Guilherme jest takim zawodnikiem i zasługuje na więcej niż 250kE/sezon.

Adam, 14.10.2017 07:44:28 - *.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Obniżyć połowę i przewalutowac na zł. A wszyscy ala piłkarze pomyślą nad swoją grą.

McA, 14.10.2017 11:19:32 - *.4-4.cable.virginm.net

Gui a co on ostatnio grał nawet jak był bez kontuzji. Piach i machanie łapami tak jak Rado.

Ja bym mu niedał podwyżki bo nie ma za co!!! a klauzula 1mln to drugi żart. Choć kto by dał za niego więcej niż 300k

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.