Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Polska - Czarnogóra. Krzysztof Mączyński cieszy się z bramki na 1-0 - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Polska - Czarnogóra. Krzysztof Mączyński cieszy się z bramki na 1-0 - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 19:52

Polska 4-2 Czarnogóra. Gol Mączyńskiego, mamy awans!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Mamy to! Reprezentacja Polski pokonała w niedzielę na Stadionie Narodowym Czarnogórę, dzięki czemu zagwarantowała sobie awans na mistrzostwa świata w Rosji! Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Mączyński, który popisał się mocnym strzałem z pola karnego. Potem prowadzenie podwyższył Kamil Grosicki, a w drugiej połowie dwa gole Czarnogórców i niespodziewanie mieliśmy remis. Przez kolejne cztery minuty Polacy zdobyli dwa gole i wszystko wróciło do normy. Pazdan rozegrał cały mecz, a Mączyński zszedł w doliczonym czasie spotkania.
Fotoreportaż z meczu - 85 zdjęć Kamila Marciniaka

Minęło zaledwie kilka minut niedzielnego spotkania, a Polacy już wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Mączyński, który mocnym uderzeniem nie dał żadnych szans Danijelowi Petkoviciowi. Pomocnik Legii miał dużo szczęścia, bo piłka trafiła do niego po nieudanym strzale Piotra Zielińskiego, lecz samo wykończenie gracza mistrzów Polski było bezbłędne. "Biało-czerwoni" nadawali tempo grze. Nieco kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra podopieczni Adama Nawałki podwyższyli prowadzenie. Piotr Zielińskiego dograł do Roberta Lewandowskiego, ten przytomnie dostrzegł Kamila Grosickiego, a ten w sytuacji sam na sam pewnie umieścił piłkę w siatce. Trzeba przyznać, że ten ostatni mecz eliminacyjny nie mógł rozpocząć się lepiej. Przez kolejne minuty Polacy kontrolowali wydarzenia na placu gry. Jeżeli Czarnogórcy dochodzili już do sytuacji, to raczej nie stwarzali zbyt dużego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego. Bardzo pewnie w obronie spisywał się Michał Pazdan, który udanie przerywał akcje przeciwników i w pierwszej odsłonie nie popełnił ani jednego błędu. Na przerwę obydwie jedenastki zeszły przy zasłużony prowadzeniu polskiej ekipy.

Po godzinie gry przed szansą na bramkę stanął Grzegorz Krychowiak. Pomocnik West Bromwich Albion strzelił zza pola karnego, ale piłka przeleciała obok słupka. W dalszej części gry brakowało okazji do podwyższenia prowadzenia. Polacy mieli przewagę, jednak nie miało to przełożenia na kolejne strzelone bramki. W 79. minucie przyjezdni zdobyli kontaktowe trafienie. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Stefan Mugosa i przewrotką pokonał Wojciecha Szczęsnego. Kiedy wydawało się, że wszystko idzie po naszej myśli... Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Czarnogórcy niespodziewanie wyrównali, kiedy zza pola karnego huknął Tomasević. To zadziałało na Polaków jak płachta na byka. Za dwie minuty po błędzie obrońców do siatki trafił Robert Lewandowski, a za chwilę samobójczą bramkę strzelił Stojković. Za moment mieliśmy jeszcze poprzeczkę Piotra Zielińskiego oraz zmarnowaną szansę Macieja Makuszewskiego. Ostatnie dziesięć minut starcia przyniosło nam niewyobrażalnie dużo emocji.

Polska 4-2 (2-0) Czarnogóra
1-0 - 6' Mączyński
2-0 - 16' Grosicki
2-1 - 79' Mugosa
2-2 - 83' Tomasević
3-2 - 85' Lewandowski
4-2 - 87' Stojković (s)

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek (46, 13. Maciej Rybus), 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Bartosz Bereszyński - 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 5. Krzysztof Mączyński (90, 8. Rafał Wolski), 19. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki (90, 7. Maciej Makuszewski) - 9. Robert Lewandowski.

Czarnogóra: 1. Danijel Petković - 2. Filip Stojković, 21. Emrah Klimenta, 5. Nemanja Mijušković, 6. Žarko Tomašević - 8. Marko Janković, 19. Aleksandar Šćekić, 4. Nikola Vukčević, 20. Mirko Ivanić (67, 18. Sead Hakšabanović), 3. Vladimir Jovović (77, 9. Stefan Mugoša) - 11. Fatos Bećiraj.

żółte kartki: Vukčević, Bećiraj, Ivanić.

sędziował: Daniele Orsato (Włochy).
widzów: 57 538.



Komentarze: (38)

, 08.10.2017 19:56:26 - *.centertel.pl

Limit szczęścia wyczerpany

Mariano, 08.10.2017 19:56:39 - *.dynamic.chello.pl

Dlaczego Maka i Pazdek tak w Legii nie graja. Slabo Rybus mijali go na tej lewej obronie. Reszta super:)

Afro, 08.10.2017 20:04:56 - *.dynamic.chello.pl

Panie Jozak, wystaw Pan Mączyńskiego i Jodłowca zamiast Kopczyńskiego i Moulina, ładnie prosimy. Do tego Niezgoda i Szymański zamiast Hamy i Sudoku. Proszę mi zaufać, jestem eskpertę.

Sebek Mocno Legia, 08.10.2017 20:14:23 - *.dynamic.chello.pl

Mączyński i Jędrzejczyk najsłabsi na boisku

Jerz z Potoku, 08.10.2017 20:22:06 - *.dynamic.chello.pl

Jestem bardzo szczęśliwy z awansu na MŚ w Rosji. Brawo trener, brawo drużyna, brawo my! Jako kibic Legii, szczególnie się cieszę z postawy Pazdana i Mączyńskiego w ostatnim meczu eliminacyjnym. Obaj "wojskowi" walnie przyczynili się do ostatecznej Victorii.
A cóż nam kibicom pozostało w tej sytuacji zrobić? To proste; udać się w kierunku naszych lodówek, aby móc schłodzić rozpalone z niespodziewanych emocji głowy...
Ps.: serdeczne pozdrowienia dla całej braci kibicowskiej!

Apelović, 08.10.2017 20:29:38 - *.dynamic.mm.pl

Romeo, posaduj Moulin na lavecko, a Mączyńskiego z Jodlovcem do piervej kamandy zapodaj.

kubski, 08.10.2017 20:29:57 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Potwierdza się złota myśl Czesia Michniewicza - 2:0 to niebezpieczny wynik. Nikt w tej reprze nie wyciąga wniosków - Kazachstan na wyjeździe, Dania u siebie - my nie utrzymujemy wyniku i kontrolujemy, my tylko czekamy na koniec meczu, zawsze i potem tak się kończy! Ile to trwa?! Tak było jeszcze w eliminacjach do ME.

Czarnogóra sama się załatwiła samobójem i podaniem do Lewego. Inaczej, gacie byłby pełne do końca meczu.

No i fatalna obrona, 14 goli na 10 meczów? Sorry, ale myślę, że trzeba powiedzieć to głośno - Glik często daje ciała. Mam wrażenie, że Kamil jest nietykalny w mediach, ale dzisiaj wiele niepewności a raz jego błąd doprowadził do 100% akcji. Oczywiście, nie jest jedynym odpowiedzialnym, ale mam wrażenie, że na niego w ogóle nie spada krytyka.

MP.J (L) 207, 08.10.2017 20:30:58 - *.centertel.pl

Brawo Mąka i Pazdek !!!

Brawo, 08.10.2017 20:37:58 - *.124.ipv4.supernova.orange.pl

Brawo

tomasz problem , 08.10.2017 20:38:07 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Świetnie Pazdan ,Mączyński. I oby u nas trzymali taki poziom.

RMFC, 08.10.2017 20:39:22 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl

Oby Mączyński i Pazdan w Legii po powrocie grali jak dzisiaj w reprezentacji!

Rafał, 08.10.2017 20:39:30 - *.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Brawo

Echhh, 08.10.2017 20:40:46 - *.dynamic.chello.pl

W kadrze ku........wa to potrafi zagrac.

kojot, 08.10.2017 20:41:52 - *.47-151.wind.it

Brawo dla całej drużyny, Legioniści na wysokim poziomie

Tomek Mokotów , 08.10.2017 20:42:25 - *.dynamic.chello.pl

Meczu nie oglądałem ale żeby Mączyńskiemu chciało się w Legii jak w reprezentacji to musiałby być w 10 razy lepszej formie...
Jakim cudem Nawałka go powołuje po takiej grze w klubie? Było w historii Legii sporo takich pilkarzyków co w reprezentacji grali jak z nut a Legię olewali.
Obym sie mylił.

Legia⚽️News, 08.10.2017 21:14:21 - *.191

Teraz sudać kto za vi jest w Legii,Teraz widać kto jest w Legii tylko dla kasy .

Cult⚽️Legia, 08.10.2017 21:15:15 - *.191

- *.dynamic.chello.pl
Panie Jozak, wystaw Pan Mączyńskiego i Jodłowca zamiast Kopczyńskiego i Moulina, ładnie prosimy. Do tego Niezgoda i Szymański zamiast Hamy i Sudoku. Proszę mi zaufać, jestem eskpertę.

Legia⚽️News, 08.10.2017 21:17:10 - *.191

Jerz z Potoku, 08.10.2017 20:22 - *.dynamic.chello.pl
Jestem bardzo szczęśliwy z awansu na MŚ w Rosji. Brawo trener, brawo drużyna, brawo my! Jako kibic Legii, szczególnie się cieszę z postawy Pazdana i Mączyńskiego w ostatnim meczu eliminacyjnym. Obaj "wojskowi" walnie przyczynili się do ostatecznej Victorii.
A cóż nam kibicom pozostało w tej sytuacji zrobić? To proste; udać się w kierunku naszych lodówek, aby móc schłodzić rozpalone z niespodziewanych emocji głowy...
Ps.: serdeczne pozdrowienia dla całej braci kibicowskiej!

Mg Do Tomek Mokotow, 08.10.2017 21:30:40 - *.play-internet.pl

Chce im sie dlatego bo chca uciec od nas pograc/pogrzac lawe za granica. Najwyzszy czas na to aby myslec o pilkarskiej emeryturze. U nas nie ma euro pucharow wiec jedyna szansa jest dobra gra w reprezentacji. Za awans kadry tez przytula niezly hajs. W Legii trzeba zapieprzac nieraz co 3 dni a tu wystarczy 90 minut raz na jakis czas. Dobrze ze jedziemy na mundial. Pozdrawiam

spasiony, 08.10.2017 21:31:09 - *.as13285.net

Gratulacje dla calej ekipy a osobne oczywista dla Legionistow! Do malkontentow: cieszcie sie z tej repy bo drugiej takiej szybko miec nie bedziecie. A kto pamieta kadre z lat 90 tych i wieczny lomot w kazdych eliminacjach tym bardziej docenia to co jest.

NT(L)N1916, 08.10.2017 21:32:01 - *.centertel.pl

Do Sebek Mocno Legia
Chłopcze zmień dealera albo bierz pół!
Jędzy nawet na ławce nie było. A jeżeli chodzi o Mąke to życzę sobie aby grał tak samo w Legii jak w reprezentacji.

hipopotam, 08.10.2017 21:57:48 - *.centertel.pl

A Jędrzejczyk, zamiast grać w kadrze i Legii, ma się naparzać z jakąś Namajunas na gali w Nju Jorku. Kobietę będzie bił? :)

kibic., 08.10.2017 22:00:12 - *.centertel.pl

ale Glik ma zjazd formy... zaczęło się w Danii. facet co mecz to kilka baboli ale media dla niego są niezwykle przyjazne. dobrze ze dzis Pazdek zamiatał jak trzeba. bravo Polska!!!

sdvebger, 08.10.2017 22:05:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pazdan i Mączyński dobrze grają, gdy obok mają kogoś równie dobrego lub lepszego (Glik i Krychowiak), a nie Moulina czy Astiza, który ma zaległości i już swój wiek...

pitbull1916, 08.10.2017 22:23:13 - *.know.cable.virginm.net

Maczynski i Pazdan jakims cudem nagle przypomnieli sobie jak sie gra w pilke. Karczycho i plaskacz widac pomogly. Od dzisiaj lisc profilaktycznie po kazdym meczu, zeby nie zapomnieli!

Macko, 08.10.2017 22:37:30 - *.adsl.inetia.pl

Cieszmy sie z awansu, ale w grze wiele jeszcze do poprawy.
Pazdan grał klasyczna obecnie legijna pilke tzn do boku i do tylu. Kubski celnie podsumowal gre naszych i Glika.

Do Mariano, 08.10.2017 22:42:52 - *.centertel.pl

Bo w reprezentacji Polski jest trener z prawdziwego zdarzenia

jarekk, 08.10.2017 22:49:00 - *.4

Odkrycie z Poznania wszedł na 5 minut przed końcem. Po 2 minutach dostał grę sam na sam z bramkarzem. Mógł zrobić co chciał a spartolił wzorcowo. Kariery wielkiej mu nie wróżę, przepadnie jak Kapustka

Mg do spasiony, 08.10.2017 22:57:44 - *.play-internet.pl

PamietaMY.

do Tomek Mokotow, 09.10.2017 00:01:36 - *.grojec.vectranet.pl

Jak nie oglądales to po jakiego grzyba brednie wypisujesz! Z taka gra mamy podium na MS! W góre serca!!! AWANS JEST NASZ!!!!!!!!!!!!

co to jest?, 09.10.2017 01:02:16 - *.dynamic.mm.pl

co to jest? co to za metronowoczesny zwrot 'mamy to' ???

Jasz, 09.10.2017 01:19:43 - *.centertel.pl

Czy oni dla Legii nie mogą na tym poziomie zagrać

oLaf, 09.10.2017 01:37:12 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Mączyński z Pazdanem po plaskaczach nagle przypomnieli sobie jak gra się w piłkę!!!

Widocznie potrzebują częściej takiej ''motywacji" ; P

Siwy, 09.10.2017 06:51:53 - *.centertel.pl

Dobrze ze my mamy Arrubarene

mietek, 09.10.2017 18:59:14 - *.adsl.inetia.pl

@Mariano & Tomek Mokotow: Bo w reprezentacji muszą wynikami zasłużyć na pieniądze i wiedzą, że bez zap...ylania jak małe motorki się nie obejdzie. A w klubie - czy się stoi, czy się leży, kasa z kontraktu się należy. Ale to jest patologiczny problem całej naszej ligi. U nas (w całej lidze, nie tylko Legii) piłkarze powinni mieć płacone jakieś niewielkie podstawy (wiadomo, czasami się trafi kontuzja, to niech mają), a duża kasa tylko z premii za wyniki. A nie na odwrót.

Traw, 09.10.2017 20:10:12 - *.dynamic.chello.pl

Granie z trenerem vs granie bez trenera

do do Tomek Mokotów , 10.10.2017 19:00:16 - *.centertel.pl

Bo mecz był ch.jowy a reprezentacji nie każdy kibic Legii kibicuje, zrozumiałe dla pajaca?

13-tu podstawowych (L), 10.10.2017 19:23:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Lewy to Legionista , a prowincji i dziennikarzynom słojom życzymy dostępnej w aptece maści na ból dupy .

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.