Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski i Jakub Czerwiński - fot. Woytek / Legionisci.com
Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski i Jakub Czerwiński - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 16:27

Legia szuka środkowego obrońcy

Woytek i Qbas, źródło: Legionisci.com

Kontuzja Jakuba Czerwińskiego mocno skomplikowała Legii pole manewru na pozycji środkowego obrońcy. Aktualnie trener Jacek Magiera ma do dyspozycji dwóch zawodników, którzy nominalnie występują na tej pozycji - Macieja Dąbrowskiego i Michała Pazdana. Na środku awaryjnie może grać Artur Jędrzejczyk, a w odwodzie pozostaje młody Mateusz Żyro, jednak sztab szkoleniowy uważa, że nie jest jeszcze gotowy do gry w pierwszym zespole.

Prezes Dariusz Mioduski zasugerował, że w grę wchodzi sprowadzenie zawodnika z zagranicy. Trwają rozmowy z dwoma zawodnikami piłkarzami. Pierwszym z nich jest Michael Madl. 29-letni Austriak gra aktualnie w angielskim Fulham FC, a jego wartość na transfermarkt szacowana jest na 1,5 mln euro. W ubiegłym sezonie zagrał w 16 spotkaniach Championship, ale od marca wystąpił tylko w dwóch meczach.

Drugim nazwiskiem pojawiającym się w kontekście transferu do Legii jest Denis Vavro z MSK Żylina. 21-latek jest jednak obecnie kontuzjowany i - jak poinformował Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego - jego transfer jest uzależniony od ewentualnego odejścia Michała Pazdana. Legia nie chce pozbywać się reprezentanta, ale w jego umowie zapisana jest kwota odstępnego na poziomie 2,5 mln euro.



Komentarze: (40)

Legionista, 12.08.2017 16:42:04 - *.226

Michael Madl - Jest to dobry środkowy obrońca, umie rozgrywać akcje, a w obronie też nie jest słaby... Będzie to bardzo dobry transfer i na pewno będzie "czołowym" obrońcą w naszej ekstraklasie.... Vavro też nie będzie słabym transferem i co najważniejsze ma już doświadczenie w Lidze Mistrzów.... Raczej zagrał 2 mecze, ale jednak zagrał :I Myślę że to będzie transfer "Przyszłościowy" i mam nadzieje że pokaże się u nas :) Pazdan to chyba odejdzie bo meczach LE.... Mam nadzieje że za te 2.5 mln.euro, a nie taniej ;I

Toni, 12.08.2017 16:45:13 - *.pools.vodafone-ip.de

Najwazniejsze zeby obroca ktory ma do nas trafic nie mial nadwagi i nie dochodzil do formy przez pol roku w rezerwach.No i kontuzjowany to tez nie bardzo bo kontuzjowanego to mamy Czerwinskiego.
Moim zdaniem nowy obronca powinien byc zdrowy i bez nadwagi.Najlepiej jak by przyszedl i gral a nie pobieral tylko pensje.
Czy moze mam za duze wymagania?

Juri, 12.08.2017 16:48:07 - *.centertel.pl

Nie ma lepszych na naszym podwórku?

miks , 12.08.2017 16:59:40 - *.adsl.inetia.pl

po co obrońca ? hm zagrać 1-3-5-2 ;-)
Cierzniak
Jędrzejczyk- Pazdan - Hlousek
Moulin- Mączyński
Giu - Hama ( Pasquato) - Nagy
Sadiku - Chuwku

Tak Legia powinna grać a nie tylko się bronić i grać defensywnie a i tak były mecze w łeb ... W Anglii grają na 3 obrońców i dają radę .. Więcej trzeba popracować wtedy zespołowo i było by dobrze ale na takie ustawienie trzeba mieć jaja ;-) i potrafić wyegzekwować od zawodników biegania , walki i zaangażowania ...

ja, 12.08.2017 17:00:00 - *.dynamic.chello.pl

W obecnej sytuacji jakby odszedł Pazdan (na co Legia do końca nie ma wpływu) to nasza sytuacja w obronie wygląda katadtrofalnie.
Jeden środkowy obrońca Dąbrowski.

Bodo70, 12.08.2017 17:01:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Supertransfery! Jeden nie gra od wielu miesięcy, a drugi kontuzjowany. Na wiosnę, jak znalazł.

Wolfik, 12.08.2017 17:14:33 - *.dynamic.mm.pl

Przecież na tą chwilę odejście Michała Pazdana nie jest brane pod uwagę (vide wywiad z Mioduskim). Jeśli ktoś zapłaci za Michała kwotę odstępnego będzie trzeba dwóch stoperów szukać. A temat Vavro wałkujemy od czerwca, albo dłużej.

O pomyśle grania Jędzy na stoperze najlepiej zapomnijmy od razu. Poza tym kto będzie grał na PO? Broź?

ostet, 12.08.2017 17:31:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

a skrzydłowy? ile jeszcze ten fatalny drewniak kucharczyk będzie tolerowany w klubie??? co za pacany rządzą tą Legią...

Legion 63, 12.08.2017 17:35:55 - *.dialup.ice.net

O to ten kontuzjowany jest w sam raz wpisze się świetnie w politykę transferową klubu. ...

Zyga, 12.08.2017 17:42:44 - *.14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ten Austryjak podobny do Mioda i to jego jedyne referencje chyba. Zewlak go chyba poznal na nartach w Alpach.

?, 12.08.2017 18:08:45 - *.internetia.net.pl

TYLKO ? NAPASTNIKA JUŻ NIE POTRZEBUJEMY CZASAMI ?

BaRtek, 12.08.2017 18:19:07 - *.254

Tranfery widze bardzo profesjonalne... Do wyboru gosc ktory nie gra od 5 miesiecy albo kontuzjowany dzieciaczek... Na prawde polityka transferowa na poziomie...

Stefan, 12.08.2017 18:37:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl

No.Już szroty namierzone.

Do ostet, 12.08.2017 18:42:01 - *.centertel.pl

Nie pisz już pachołku z konfidenckiej

WojtasBB, 12.08.2017 19:00:36 - *.dynamic.mm.pl

Przecież Jodłowiec może grać jako obrońca...

Al, 12.08.2017 19:02:55 - *.dynamic.chello.pl

Fajnie że wypożyczyli Wieteskę w takiej sytuacji kadrowej...

tommm, 12.08.2017 19:05:54 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

myślę że sprowadzenie Marcina Komorowskiego który obecnie jest bez klubu nie było by takim złym rozwiązaniem. Wiadomo, brakuje mu ogrania i treningów ale myślę że nie miałby zadnego problemu żeby to nadrobić. Bez klubu jest jeszcze dwóch dobrych i doswiadczonych obrońców takich jak Reto Ziegler czy Sebastien Bassong.
Mi jednak marzy się obrońca z prawdziwego zdrarzenia którym jest Bruno Ecuele Manga z Cardfiff. Tyle że naszym władzom w ogóle nie śni się wydać ok2mln euro na obrońce. A mielibyśmy drugiego Dicksona Choto tak myśle :P

eth, 12.08.2017 19:24:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A ja bym się zainteresował: 1. Angulo 2. Świerczok z Lubina 3. Kanadyjczyk Alphonse Davies, król strzelców Złotego Pucharu CONCACAF który mógłby w Legii postrzelać rok czy dwa i potem moglibyśmy go opylić za sporą kasę (chociaż my i tak tradycyjnie sprzedajemy wszystkich za bezcen). Zwłaszcza tym trzecim!

BumeL..., 12.08.2017 19:44:02 - *.169

W Górniku Zabrze jest bardzo dobry obrońca..który nie tak dawno byl u nas..
I co?

Nichi, 12.08.2017 19:49:00 - *.14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Tsubasa

Pedro, 12.08.2017 19:53:05 - *.dynamic.chello.pl

"...Trwają rozmowy z dwoma zawodnikami piłkarzami..."
:)

Yaya Banana w Legii, 12.08.2017 20:25:22 - *.dynamic.chello.pl

Od dawna proponuje utalentowanego środkowego obrońcę reprezentanta Kamerunu Yaya Banana z greckiego Panioniosu. Wystarczy wyłożyć drobne 750k euro i mamy jakość na środku obrony.

Legionista, 12.08.2017 21:01:17 - *.226

@Wolfik jak betis zapłaci 2.5 mln.euro to nie będziemy mieli wyboru :) Denis vavro ma jeden minus - do 20 września ma kontuzje... To oznacza że jak sprzedamy Pazdana i kupimy Michaela Madl oraz Denisa Vavro to będziemy mieli 2 zdrowych doświadczonych obrońców oraz 1 młodego - żyre.. Trochę smutne to jest, ale jakoś damy rade! @tommm Z Marcinem Komorowskim to się zgodzę. Chciałbym w Legii zobaczyć: Janusza Gola, Inaki Astiz,Dusana Kuciaka lub Jana Muchę :I

Legionista, 12.08.2017 21:05:36 - *.226

YAYA BANANA dobry grajek... OJ jaki będzie mocny skład: Tsubasa-Masłowski-Langil-Czukwu :d A tak na poważnie jest to nawet nawet dobry gracz.

brpnek, 12.08.2017 21:54:30 - *.dynamic.mm.pl

ASTIZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ra(L)f, 12.08.2017 22:41:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

JANUSZ by się nadał...

Cziko, 12.08.2017 23:18:23 - *.play-internet.pl

A ja mówie że Astiz za czapkę gruszek.
Kudłaty to pazera i nie wyda ani grosza .

Japa, 12.08.2017 23:24:02 - *.centertel.pl

Przepraszam a moze Dixon Choto ma woły wakacik i zrezygnuje z łowienia ryb i przyszedł by na jeden sezon ? Warto sie zastanowić ? Bo bereta nie chce namawiać .....

Rychu, 12.08.2017 23:33:32 - *.centertel.pl

Kiedy Legia zacznie sprowadzać piłkarzy do gry "od zaraz" a nie szrot, który miesiącami będzie wdrażał się do gry??? Szlag trafia jak się patrzy na to kogo Legia sprowadziła w lecie.

Legionista, 13.08.2017 00:01:34 - *.226

Mam takie pytanie co z Igoh Ogbu?

Do ostet , 13.08.2017 01:08:45 - *.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Spłyń pajacu...

a może, 13.08.2017 01:38:36 - *.73

mateusz ż???

ma coś wspólnego z wawrzyniakiem

mianowicie

na stadionie miejskim w bb krzyczano do niego przez megafon jak ma kryć turka w meczu reprezentacji b

wział uwagę na poprawki, zagrał nieźle

Jacek, 13.08.2017 11:23:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie potrafie zrozumiec polityki kadrowej klubu. Skoro Zyro nie nadaje sie jeszcze do pierwszego zespolu to czemu nie zostal wypozyczony do innego klubu a Wieteska, ktory gral nawet w LM nie pozostal przy Ł3? Teraz smrod przy dupie i gwaltowne poszukiwanie stopera.

rogal, 13.08.2017 12:15:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

jach z zaglębia, młody, polak, bramkostrzelny jak na obrońcę, umie uderzyc z wolnego. tylko pewnie nie do wyjęcia z miedziowych

Mr T, 13.08.2017 13:00:37 - *.dynamic.mm.pl

Dobrze, że trenejro w ostatnim meczu na lewej obronie wystawił Guilherme zamiast Hlouska. Hlousek potrzebuje realnego konkurenta do gry.

Sebo(L), 13.08.2017 14:31:51 - *.play-internet.pl

Nasz scouting jest po prostu "the best". Na rynku piłkarskim jest mnóstwo nazwisk do ściągnięcia ale nasi wypatrzyli akurat piłkarza z kontuzją i zawodnika z zaległościami treningowymi. Kabaret.

Patryk, 13.08.2017 20:24:01 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Ten transfer byłby ok ale wiekiem podchodzi pod 30
I mam pytanie czy pojawi się na łazienkowskiej Kayode i Emmanuel Igiebor oraz Igoh Ogbu ponieważ pojawia się więcej plotek.

Patryk, 13.08.2017 20:30:44 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Może Rafał Wolski? Mariusz Stępiński? Ondrej Duda? Klich? A tak poza transferami ja bym dał Hildebertowi w meczu ostatnie 15 minut i bym zobaczył jak on się sprawuje

mietek, 14.08.2017 12:19:20 - *.emea.ibm.com

Obudzili się. Środkowy obrońca to był potrzebny od razu po odejściu Rzeźniczaka. Co oni zakładali, że przez cały sezon żaden ze stoperów nie złapie kontuzji albo nie będzie pauzował za kartki? A co by było, jakby np. Pazdan i Czerwiński (gdy był zdrowy) musieli pauzować za żółte kartki? Znowu byśmy się męczyli z Jędzą na środku, czy też by się nagle okazało, że młody Żyro "nagle" już jest gotowy do gry w pierwszym zespole? A może Gui lub Hama na stoperze, bo tam jeszcze nie grali?

Masakra. Budowanie tej drużyny naprawdę przypomina rzucanie kostką, albo wyciąganie losów z kapelusza.

Legionista, 14.08.2017 17:36:01 - *.226

@mietek Przecież mamy w scoutingu "dobrego" obrońce czyli żewłaka ;D

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.