Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Jacek Magiera - fot. Mishka / Legionisci.com
Jacek Magiera - fot. Mishka / Legionisci.com
Piątek, 14 lipca 2017 r. godz. 13:30

Magiera: Pracujemy nad kolejnym transferem

Woytek, źródło: Legionisci.com

- W spotkaniu z Górnikiem nie będę mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Michał Kucharczyk na razie tylko trenuje z drużyną i chcę żeby w sobotę zagrał z rezerwami sparing z Pilicą Białobrzegi. Radović ćwiczy indywidualnie, ale są już momenty, że wchodzi do pełnego treningu. Także Tomek Jodłowiec jeszcze nie jest do naszej dyspozycji, a Daniel Chukwu dopiero pierwszy raz po kontuzji trenował z zespołem i potrzebujemy kilku dni żeby zobaczyć w jakiej jest dyspozycji - mówi przed jutrzejszym meczem Jacek Magiera.

- Do Zabrza na pewno też nie pojedzie Berto, który będzie gotowy za miesiąc, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Musi gonić kolegów w tym aspekcie. Z kolei Armando Sadiku jest przygotowany do gry. Badania pokazały, że jest w dobrej w formie fizycznej, a to podstawa. Doświadczony zawodnik nie potrzebuje czasu na aklimatyzację i biorę go pod uwagę na mecz z Górnikiem - powiedział szkoleniowiec.

- Pierwsze mecze ligowe są takie, że mniej się wie o przeciwniku bo grali tylko sparingi. Dopiero po pierwszych meczach będzie można znaleźć punkty, które można rozpracować. W żaden sposób nie lekceważymy Górnika, bo pamiętamy co wydarzyło się rok temu i nie możemy sobie na to pozwolić. Od pierwszej kolejki mamy grać na wysokich obrotach - powiedział Magiera.

Komentarz do losowania Ligi Mistrzów

- To nie jest miejsce i czas by cokolwiek komentować odnośnie przeciwnika. Nie zastanawiałem się nad losowaniem, czekałem tylko na informację na kogo trafiliśmy. Oczywiście były drużyny, które są mocniejsze i słabsze, ale to normalne. Chcemy przede wszystkim patrzeć na siebie, bo to klucz do tego by odnosić sukcesy. Do meczu w Astanie będziemy się przygotowywać później. Wiemy, że trzeba się tam zmierzyć ze sztuczną murawą. Będę starał się rozmawiać z ludźmi ze sztabu reprezentacji Polski, ale na to jeszcze będzie czas. Najpierw jest Górnik Zabrze, a potem rewanż z Finami.

O nowych i transferach

Szkoleniowiec zapytany został o nowego napastnika, który w przeszłości udzielał się politycznie.

- Każdy nowy zawodnik to wyzwanie, aby go jak najlepiej wprowadzić do drużyny. Pokazać mu w jakim miejscu jest i w jakim klubie gra. To moja rola i robię to od wczoraj. Z Sadiku odbyłem kilkuminutową rozmowę. Wie czego będę od niego wymagał i jakie są zasady. Ma się do tego zastosować. Ma pracować, pracować, pracować i dobrze grać. O polityce w ogóle nie rozmawiam. Wolę koncentrować się na swoich zadaniach.

- Krzysztof Mączyński dobrze odnalazł się w szatni. Jest zachwycony tym, co zastał i jak klub funkcjonuje. Każdy piłkarz z polskiej ligi to docenia, jak tu trafia.

- Jestem gotowy na odejście któregoś zawodników. Okienko kończy się dopiero 31 sierpnia i wszystko może się do tego czasu zdarzyć. Wiemy jak wygląda sytuacja z zawodnikami, którzy mają klauzulę - jak trafi się chętny to mogą odejść, choć nie chciałbym tego. Chcę żeby jeszcze jeden zawodnik przyszedł - pracujemy nad tym mocno, ale nie powiem na jaką pozycję.



Komentarze: (48)

pejot, 14.07.2017 13:55:44 - *.centertel.pl

Gdzie w tekście ta wypowiedz, że... Pracujemy nad kolejnym transferem...?

Hiszpan, 14.07.2017 13:58:55 - *.ipcom.comunitel.net

3:0 dla Legii hattrick Sanogo.

do pejot, 14.07.2017 14:01:44 - *.142

w ostatnim zdaniu

dbq92, 14.07.2017 14:01:53 - *.centertel.pl

Do "pejot"
"Chcę żeby jeszcze jeden zawodnik przyszedł - pracujemy nad tym mocno, ale nie powiem na jaką pozycję."

adr, 14.07.2017 14:02:23 - *.dynamic.chello.pl

@pejot: na samym końcu, delikatnie sparafrazowana

bermeen, 14.07.2017 14:02:39 - *.132

Chcę żeby jeszcze jeden zawodnik przyszedł - pracujemy nad tym mocno, ale nie powiem na jaką pozycję.

Krzeszczu, 14.07.2017 14:04:37 - *.cust.bredband2.com

"Do meczu w Astanie będziemy się przygotowywać później."

To JM juz cos wie czego my nie wiemy?
Bo jesli sie orientuje to zostal im jeszcze mecz rewanzowy do rozegrania i mimo ze prowdza 1-0 to wcale nie jest powiedziane ze wygraja i pojda dalej.

@ pejot: to ci pomoge "- Jestem gotowy na odejście któregoś zawodników. Okienko kończy się dopiero 31 sierpnia i wszystko może się do tego czasu zdarzyć. Wiemy jak wygląda sytuacja z zawodnikami, którzy mają klauzulę - jak trafi się chętny to mogą odejść, choć nie chciałbym tego. Chcę żeby jeszcze jeden zawodnik przyszedł - pracujemy nad tym mocno, ale nie powiem na jaką pozycję."

Damian, 14.07.2017 14:04:52 - *.finevpn.com

Nie umiesz czytać do końca? Na samym końcu piszę wyraźnie....

lukbut, 14.07.2017 14:05:43 - *.slupsk.vectranet.pl

na jaką pozycje? już pisze...
odejdzie pazdan, wiec środkowy obrońca
no i ofensywny pomocnik (tak, od zaraz) - to tak na dzien dobry...

pejot, 14.07.2017 14:06:04 - *.centertel.pl

do: dbq92, adr
:) gdy czytałem ostatniej części jeszcze nie było :) dzięki

brrat, 14.07.2017 14:07:55 - *.rev.snt.net.pl

Pewnie chodzi o bramkarza.

Krzeszczu, 14.07.2017 14:18:43 - *.cust.bredband2.com

nie "pisze" tylko "jest napisane".
To nawet ja po 30 latach na obczyznie tak nie kalecze...

As, 14.07.2017 14:23:09 - *.dynamic.chello.pl

oświecę was...
Pazdan odchodzi
Wolski przychodzi

Kamil, 14.07.2017 14:45:37 - *.play-internet.pl

Berto gotowy do gry dopiero za miesiąc????

Szu, 14.07.2017 14:45:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

out Pazdan
in Vavro, Wolski ??

ser, 14.07.2017 14:52:22 - *.230

Pazdan wyjeżdza a bedzie Wolski i tyle . i barzdo dobrze Przyszedł Mąka wzmocniony defensywny , Przyszedł Partugalczyk obrona. Przyszedł napastnik i jeszcze wolski. Środek obrony jest 3 ludzi, defensywny pomocnik nawet 4 boki obrony przydałby się ktoś na lewą i skrzydłowi Kuchy, Gilerme, Nagy, Rado jest ok. Wg mnie jeszcze lewy obrońca i Wolski i super

Mario, 14.07.2017 14:55:56 - *.130

Na 99% chodzi o Wolskiego. Obawiam się niestety, że wypuszczą ciołki Pazdana.

kowaL, 14.07.2017 15:12:30 - *.centertel.pl

wiem, szukają na pozycję do noszenia pachołków i piłek, to jest kluczowa pozycja w tym momencie słabo obsadzona co w kontekście długiego sezonu może mieć istotne znaczenie i wpływ na wynik końcowy

@Krzeszczu , 14.07.2017 15:41:05 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

A i nam został rewanż

mietek, 14.07.2017 15:48:45 - *.ssp.dialog.net.pl

@Krzeszczu: Dobre :))

A tak poważniej. Nie będę od razu z radości fruwał pod sufitem, ale muszę przyznać, że podoba mi się sposób, w jaki w tym oknie przeprowadzamy transfery. Nie robimy szumu medialnego jak kuchenkorz, albo Śląsk (który potem odwleka podpisanie kontraktów o 2 tygodnie) - tylko po cichutku, a potem szybkie testy i gotowe :) Może faktycznie coś jest w tym starym powiedzeniu, że "transfery nie lubią szumu" :)

JANUSZ, 14.07.2017 15:59:27 - *.66

ZOBACZYMY PO 2-3 MECZACH JAK NOWE NABYTKI


NA PEWNO BRAKUJE NAM 3-4 DOSWIADCZONYCH !!

janusz, 14.07.2017 16:00:20 - *.66

co wy Z TYM WOLSKIM?

ZWYKLY KALEKA I PRZEREKLAMOWANY MŁODZIENIEC

Krzeszczu, 14.07.2017 16:06:52 - *.cust.bredband2.com

@ mietek: Oczywiscie ze tak jest, transfery nie lubia szumu.
Dlatego lekko wkurza mnie to darcie japy panikarzy typu "Miodek gdzie transfery?". A najlepiej jak jeszcze dla efektu wlacza capslocka :-))

Co do Lacha to nie wiem czy byl tam szum czy nie, bo nie sledze ich strony. Natomiast sledze transfery m in do i z Extraklasy.
Lach sie zbroi na powaznie. Co z tego wyniknie oczywiscie wie tylko ten kto posiada krysztalowa kule :-)
Wczoraj podalem ze do Lacha w styczniu dolacza dobry norweski obronca z IFK Göteborg (to mnie dwoch gierojow internetowych oplulo zebym sobie kupil nowy inny szalik. pajace).

Osobiscie nie jestem zaniepokojony ze my robimy transfery, po cichu, tylko moze raczej jakie. Maczynski jak najbardziej na tak, klasa. Portugalczyk, hmm, prospekt, mlody, ufam ze tez na tak.
Alban? Serio? Mielismy juz albana, mamy sulejmana, saddama, nie starczy?
Wspomnialem juz ze nasi konkurenci sciagaja zawodnikow ze np Skandynawii. Ta sa ludzie dobrze wyszkoleni i generalnie poukladani i "normalni".
A my sciagamy kolesia ktory zmienial kluby jak skarpetki i ktorego nikt, nawet w 2ej lidze serow szwajcaeskich nie chce. Ale zajefajnie wyglada na youtubie!
No sorry.....

Łukasz , 14.07.2017 16:11:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Oczywiście chodzi o Wolskiego!!

mietek, 14.07.2017 16:58:39 - *.ssp.dialog.net.pl

@Krzeszczu: Dajmy szansę temu Albanowi, może się okaże, że będzie z niego spory pożytek. (kurde, chyba się starzeję, że tak chcę wszystkim szanse dawać :)) )

Co do kuchenkorza. Nie trzeba siedzieć na ich stronie, żeby zauważyć, jak bardzo próbują na siebie zwrócić uwagę transferami. Byle tylko media się podniecały, jak to oni "prężnie" działają. I co z tego wynika? Takich ściągnęli mega zawodników, że na stoperze gra Pała-Trałka :) A wczoraj ich rozjechali norwescy narciarze :)

Widziałem wczoraj wpis jednego z kibiców kuchenkorza na wszedło - że co roku krzyczą, jakie to oni cudne transfery narobili, że teraz rozjadą Legię, a potem przychodzi wciru w pucharach od jakichś leszczy, bęcki w lidze i wtedy się chowają po krzakach. A za rok takie same wrzaski :) Tak więc, ja bym się nimi specjalnie nie przejmował i zaufał słowom Magiery, że "trzeba się skupić na sobie".

Dedi, 14.07.2017 16:59:05 - *.185.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Berto dostępny dopiero za miesiąc ?? No tak lekko wydaje się zapuszczony na brzuchu ale
Dopiero za miesiąc,? Potrzebny będzie na
Astane, Vadis z nadwagą grał i to dobrze.

Czuję że Berto będzie jeszcze większym Kocurem niż Ofoe!! Trochę martwi mnie
tylko jego upodobanie do ostrej gry.

Moja jedenastka :

Malarz

Jędza Pazdan Dąbrowski Hlousek
Berto Mączyński Moulin Nagy
Sadiku -Chima

Coś kapitalnego

Rezerwa:

Gui, Kopczyñski, Sanogo, Jodłowiec, Niezgoda
Broź.
Jazda!!!

Alex uk, 14.07.2017 17:07:52 - *.244

Pracujemy nas kolejnym transferem - dostal ze Z klubu?

Szarlej , 14.07.2017 17:08:59 - *.inkasokredytowe.pl

Nacer Barazite - hit transferowy Legii

Kwakwarakwa, 14.07.2017 17:09:47 - *.static.zebra.lt

Może chodzi o Nacera Brazite, ofensywnego pomocnika, do pozyskania za friko po wygaśnięciu kontraktu w Utrechcie. Twittery coś o tym ćwierkały.

adr, 14.07.2017 17:13:24 - *.dynamic.chello.pl

Podobno Legia ściąga dziesiątkę, ale wcale nie Wolskiego, ale Nacera Barazite. Swoją drogą bardzo ciekawy piłkarz. Jeden z lepszych dostępnych teraz za darmo.

M@c, 14.07.2017 17:27:04 - *.dynamic.chello.pl

Legia CWKS, Ciebie po życia kres, będziemy wspierać, a Górnik je..ć! Tylko CWKS!

Zajmon, 14.07.2017 17:38:42 - *.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niestety oczywiście ze chodzi o Wolskiego.Magiera chce i ceni go więc pewnie trafi do nas.
Jeśli kupi ktoś Pazdana to i stoper przyjdzie bo musi być minimum trzech oprócz Jedzy.

Dario, 14.07.2017 17:42:36 - *.play-internet.pl

Nacer Barazite znalazł się na celowniku Legii Warszawa.

jaca, 14.07.2017 17:47:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Chodzi pewnie o Nacer Barazite

Do krzeszczu, 14.07.2017 17:59:59 - *.mycingular.net

Obie formy są poprawne

LeveL, 14.07.2017 18:09:35 - *.centertel.pl

Legia próbuje sprowadzić Barazite

Zosie3k, 14.07.2017 18:35:16 - *.86

Wszystko fajnie,ale nasi nie umieja grac na sztucznej murawie?

Mefju, 14.07.2017 18:45:21 - *.222.ipv4.supernova.orange.pl

"Jak podaje holenderski dziennikarz, Justus Dingemanse, Nacer Barazite znalazł się na celowniku Legii Warszawa."

Coś o tym wiadomo?

WR według transfermarktu to 2,5 mln:
https://www.transfermarkt.pl/nacer-barazite/profil/spieler/44787

Co o Nim sądzicie? Ktoś się interesuje Eredivisie?

Lipen, 14.07.2017 19:08:42 - *.sta.asta-net.com.pl

O jakiego Wolskiego tu chodzi o obronce skoro jędza musiał grac na środku. Jako ofensywny pomocnik bedzie grał Radovic

Malarz-Hlousek,Dabrowski,NOWY,Jedza - Moulin,Maczynski- Nagy,Radovic,Guilerme- Sadiku

Hugon, 14.07.2017 19:26:09 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Mąka odnalazł się w szatni ,na boisku nie.

Krzeszczu, 14.07.2017 19:39:26 - *.cust.bredband2.com

@ mietek: Nie chcialem obrazic tym "wchodzeniem na strone kuchenkorza", tak mowilem ogolnie :-)

A co do transferow i beckow na fjordach, to mam mieszane uczucia. Z jednej strony zawsze to fajnie kiedy konkurent (delikatnie mowiac) dostaje becki.
Ale dla dobra poplskiej pilki, i poniekad Legii, to warto by bylo gdyby oni (zreszta wszystkie polskie druzyny grajace w europie), grali jaknajlepiej i cos tam ugrali. Najlepiej do fazy grupowej.
No i kwestia duzych zmian, tzn ilosciowo. Nabytki Lacha to morze nie mistrzowie swiata, ale jakosc maja. Szwedy i norwegi nawet niezla.
Trzeba ten sklad po prostu zgrac, a to tylko kwestia czasu.

Oczywiscie nie "pokladam nadzieji" ze tak bedzie (wrecz przeciwnie), ale bylo by oszukiwaniem siebie samego nie biorac pod uwage ze sklad Lacha jest naprawde ciekawy, i, jesli/kiedy/ ten ichni trener to pouklada to bedzie to bardzo ciekawa druzyna i bardzo niebezpieczny konkurent do mistrza Polski.

Tym bardziej jesli (bron Boze!!!) juz teraz odpadna z pucharow....

A co do ""trzeba się skupić na sobie"", to przyznam ze sa to swiete slowa. Moi najlepsi trenerzy to samo nam wpajali.
pzdr :-)

do Hugon, 14.07.2017 19:45:30 - *.dynamic.chello.pl

Chyba niezbyt dokładnie oglądałeś mecz , lub nie mogłeś Go rozpoznać. Fakt , miał kilka niecelnych podań , ale On musi "poczuć" drużynę . Zwróc uwagę na chyba trzy podania na na centymetry , gdy miał trzech przeciwników na sobie. Obejrzyj na spoko powtórkę meczu , a bankowo zmienisz zdanie.
Tagi.

Juri, 14.07.2017 19:49:43 - *.wroclaw.dialog.net.pl

Stoper potrzebny i rozgrywający co tylko do przodu gra jak Vadis.

mietek, 14.07.2017 20:45:30 - *.ssp.dialog.net.pl

@Krzeszczu: No przecież się nie obrażam :))

Wiesz, ja rozumuję podobnie. Im lepiej inne nasze kluby pograją w pucharach, tym więcej i my na tym możemy skorzystać. Problem w tym, że dla takich kuchenkorzy, białorusinów z Jagi czy gdańskiej pralni nasza liga jest sufitem, którego nie potrafią przebić. A potem zbierają oklep w jakichś dziwnych miejscach, gdzie byś nawet nie pomyślał, że ktoś może grać w piłkę :)

Zawsze się trzeba skupiać na sobie :) Oj, pamiętam, jak mnie trener zniszczył za oglądanie się, gdzie rywal :))

Krzeszczu, 14.07.2017 21:24:38 - *.cust.bredband2.com

@mietek: a jaki sport uprawiales?
No pochwal sie..... ja juz sie chwalilem :-))

Cult⚽️Legia, 14.07.2017 22:03:32 - *.143

To tak jak by chcial powiedziec ze boi sie tego meczu,hanysy zagrajá jak o tytuł mistrza a my?

Tarantini, 15.07.2017 01:54:54 - *.cm.vtr.net

@mietek
Ja także nie rozumiem tego minimalizmu, co niektórzy życzliby sobie spuścić wszystkie znaczące i mające tradycje oraz wkład w rozwój futbolu kluby do niższych lig i obserwować wyłącznie mecze do jednej bramki z Niecieczami, Puszczami, Chojnczankami i innymi Drutexami w roli głównej, a w eliminacjach do CL najlepiej jak w każdej rundzie zawsze losowane byłyby maksymalnych rozmiarów ogórki dobrze zakonserwowanie w pół amatorskich ligach.
To nie tędy droga, a satysfakcja przy całym szacunku do w/w klubów z tego taka, jak na polowaniu do uwiązanej łańcuchami do drzew padliny.

Wszystko stanowi zespół naczyń połączonych jako jeden produkt, a wraz ze wzrostem rywalizacji wzrasta także zainteresowanie z różnych stron, inwestorów, spnsorów tytularnych, reklamodawców, oraz samych widzów zapełniających stadiony podekscytowanych faktem, że obejrzą emocjonujący mecz, co także skutkuje stosowną ceną do nabycia praw autorskich przes zainteresowane stacje tv i to nie tylko na rodzimym podwórku, a to wszystko razem do kupy przekłada się na konkretne wpływy finansowe wraz z korzyściami sportowymi i nie tylko.
Gdyby wszystko to funkcjonowało na wyższym poziomie niż obecnie, to taki Vadis zakochałby się w Warszawie na trochę dłużej zanim poszedł w siną dal i takich Vadisów byłoby trochę więcej.
Konkurencja podnosi jakość panowie, takie są prawa natury, a tam gdzie brakuhe drapieżnikow nawet ptaki przestają fruwać, w Nowj Zelandii z tego powodu jest najwięcej nielotów, są nimi nawet niektóre gatunki papug.

mietek, 15.07.2017 09:52:40 - *.ssp.dialog.net.pl

@Krzeszczu: Lekkoatletyka :)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.