Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Rejestracja dawców szpiku kostnego na Żylecie - fot. Patrycja B.
Rejestracja dawców szpiku kostnego na Żylecie - fot. Patrycja B.
Sobota, 14 stycznia 2017 r. godz. 07:45

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kolejny dawca szpiku zarejestrowany na Legii!

Dariusz Chojnacki, DKMS, POLTRANSPLANT, źródło: Legionisci.com

W ostatnich tygodniach czwarty kibic Legii zarejestrowany podczas akcji na stadionie został dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych i podarował szansę na nowe życie innej osobie. Dotychczas Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, Krewcy Legioniści oraz klub wspólnie z DKMS przeprowadzili 4 akcje rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Podczas tych akcji na stadionie Legii łącznie zarejestrowało się 1060 osób - z czego zdecydowana większość na Żylecie!

Rejestracje w poszczególnych naszych akcjach przedstawiają się następująco:
09.05.2014 roku - 568 osób
28.02.2015 roku - 158 osób
31.05.2015 roku - 252 osoby
03.12.2016 roku - 82 osoby

Trzech dawców szpiku zarejestrowanych zostało podczas naszej pierwszej akcji w maju 2014 roku natomiast czwarty zarejestrowany był podczas akcji w lutym 2015 roku. Biorąc pod uwagę fakt, iż spośród zarejestrowanych podczas naszych akcji 1060 osób aż 4 osoby zostały dawcami można stwierdzić, iż wynik jest wręcz rewelacyjny!

Zgodnie z prowadzonymi statystykami wynika, iż tylko 5% zarejestrowanych dawców (z uwagi na zbliżony genotyp z osobą chorą) ma szansę zostać rzeczywistym dawcą. A tylko część z nich z uwagi np. na stan zdrowia nim zostaje.

Polska posiada jedną z największych na świecie baz pod względem liczby zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku. Na koniec roku 2016 w centralnym rejestrze niespokrewnionych potencjalnych dawców szpiku POLTRANSPLANT zarejestrowanych było 1 164 951 osób. Daje to szóste miejsce w świecie i trzecie w Europie (po Niemczech i Wielkiej Brytanii). Łącznie światowa społeczność dawców szpiku obejmuje dawców z 52 krajów i liczy już ponad 27 mln osób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom Legii, którzy zarejestrowali się na naszych akcjach i nie pozostali obojętni dla czekających na szansę nowego życia.


przeczytaj więcej o:, , ,


Komentarze: (0)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!