HokejKoszykówka

Mecze drużyn młodzieżowych Legii Warszawa

Reprezentacja Polski U-18 wygrała z Rumunią 2-1 (2-0) w swoim drugim meczu turnieju rozgrywanego w La Mandze. Jedyny powołany legionista Mateusz Praszelik rozegrał 75 minut. W kolejnym spotkaniu podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego zagrają 13 lutego z Norwegią.
Juniorzy starsi (w składzie opartym w większości o juniorów młodszych) mimo dwubramkowej straty do przerwy, zremisowali ostatecznie 2-2 z IV-ligowym KS Piaseczno. Juniorzy młodsi po dość ciekawym spotkaniu zremisowali 1-1 z Jagiellonią Białystok '01. Dla drużyn U14 i U15 mecze z silnym FASE Szczecin były już drugimi w tym tygodniu, co było widać po składach i grze (ostatecznie padły wyniki 0-5 i 0-0). Zespoły U11 i U12 zajęły 3. miejsce na Riga Open Cup w Rydze.
Legioniści rozegrali w środę dwa spotkania towarzyskie. Legia U14 uległa 0-1 starszym o rok kolegom ze Znicza Pruszków. Przed przerwą przeważali goście, a po zmianie strona oba zespoły miały dobre okazje odo zdobycia gola. Gracze drużyny U15, mimo szybko straconego gola, pokonali 3-1 rówieśników z Jagiellonii, prezentując szybki i stosunkowo efektowny futbol przez większość spotkania.
W weekend spotkania rozegrały wszystkie drużyny akademii. Do drużyny rezerw przesuniętych jest już w sumie kilkunastu juniorów (99-03), a podobne przesunięcia nastąpiły też siłą rzeczy w młodszych zespołach. Juniorzy starsi zremisowali 2-2 ze Zniczem, zaś juniorzy młodsi ulegli 1-3 Zagłębiu Lubin. Dwumecz z Pogonią Szczecin na remis - zespół U15 uległ 1-4, zaś piłkarze o rok modsi wygrali 1-0. Młodsze zespoły rozegrały sparingi ze starszymi kolegami z klubów partnerskich.
W sparingu rozegranym w środę zespół juniorów starszych (roczniki 00/01) pokonał 7-0 liderujące w lidze okręgowej Mazowsze Grójec. Po dwa gole zdobyli Neuman i Karbownik, zaś po razie na listę strzelców wpisali się: Rosołek, Szwed i Zjawiński. Już do przerwy było 4-0 po efektownych akcjach legionistów, którzy wykorzystywali to, że goście nie murują własnej bramki i korzystali ze swojej przewagi szybkości. Choć po przerwie gra momentami się rwała, końcówka to ponownie popis gry naszych juniorów.
Drużyny Akademii z drużyn U12-U19 w tym tygodniu trenowały pod okiem trenerów innych roczników Akademii. Dwie z nich pojechały do Berlina mierząc się z Herthą. Mimo bardzo korzystnych wyników po I połowa, oba zespoły odniosły 1-bramkowe porażki ale ich gra mogła się podobać. 12-latkowie rywalizowali w ramach festiwalu gier Big 6, a ich młodsi koledzy udanie pokazali się w meczu z AP Żuri Olsztyn '07. Legia U14 pokonała 2-1 Varsovię.CWKS Legia 2003 zakończył obóz w Cetniewie wygraną z Gryfem Wejherowo CLJ U15.
Juniorzy młodsi pokonali 3-0 AKS SMS Łódź. W meczu durżyn U14 Legia dość pechowo zremisowała z Arką 2-2, a na Łazienkowskiej doszło też do pojedynku drużyn o dwa lata młodszych. Z kolei w roczniku 2005 Legia rozegrała bardzo ciekawy sparing z MUKS Dąbrowa Górnicza, którym nie brakowało zmian dramaturgii i prowadzenia. W Inowrocławiu odbył się turniej klubów partnerskich rocznika 2008. Legioniści z roczników 2007 i 2008 (LSS) zmierzyli się natomiast z rówieśnikami z Rakowa Częstochowa.
Video | Zdjęcia | więcej | 16
Legioniści z niezłej strony pokazali się w pierwszym sparingu w nowym roku. Tydzień po triumfie w futsalowym turnieju w Sosnowcu podopieczni Dariusza Rolaka zmierzyli się z kadrą województwa opolskiego. Wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie - trzykrotnie skutecznością błysnął, po dograniach Kacpra Imiołka, Szymon Włodarczyk. 15-letni napastnik rano związał się z Legią profesjonalną umową, a po południu pokazał się z dobrej strony obserwującemu mecz selekcjonerowi Marcinowi Dornie.
Juniorzy starsi Legii (roczniki 1999-2001) rozegrali pierwszy sparing po powrocie do treningów, pokonując 4-1 występującego w LO Sokoła Serock. Gracze "CLJ-ki" wystąpili podzieleni na dwa 11-osobowe składy. Pierwsza odsłona nie zachwyciła, a goście nawet prowadzili, jednak dobry ostatni kwadrans i gole Pietrzyka oraz Wełniaka poprawiły humory. Po przerwie gole dołożyli Neuman oraz Karbownik, coraz bardziej zmęczeni goście odgryzali się już z rzadka, a przewaga Legii nie podlegała dyskusji.
Pierwszy weekend stycznia był okazją do "rozprostowania kości " przez najmłodszych legionistów. Gracze Akademii z rocznika 2008 zagrali w turnieju Amber Cup w Gdańsku, plasując się ostatecznie na podium. Piłkarze CWKS z roczników 2007 i 2008 uczestniczyli z niezłym skutkiem w meczach ligi Aktrin Kids, mierząc się z Piątką Mińsk Mazowiecki, Wilgą Garwolin i UKS Irzyk.
Video | Zdjęcia | więcej | 1
"Nie nastawiamy się na wygrywanie, tylko na szkolenie. Za dziesięć lat nikt nie będzie pamiętał, co wygrał trener młodzieży, tylko ilu piłkarzy wychował" - mówi Piotr Urban, od lipca koordynator drużyn od U-12 do U-17 w Akademii Legii Warszawa. W obszernej rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z Przeglądu Sportowego, Urban zdradza zmiany, jakie zaszły w procesie szkolenia młodzieży w naszym klubie.
W swoim ostatnim sparingu przed zakończeniem rundy jesiennej legioniści z drużyny U-14 (2004/5) zmierzyli się z rówieśnikami ze Znicza Pruszków. Podopieczni Grzegorza Szoki szybko uzyskali dwa trafienia za sprawą Kamińskiego oraz Strózika, a kolejne gole (autorstwa Mpiki, a w drugiej połowie Piotrowskiego i Mazura) były tylko efektem konsekwentnej gry do przodu. W końcówce dwie okazje mieli goście, ale Mielcarz i Michalski nie dali się zaskoczyć. Teraz trampkarzy Legii czeka kilka tygodni odpoczynku.
Juniorzy starsi (2000/01) pokonali 5-0 zespół Escoli występujący w lidze okręgowej, oparty na roczniku '99. Gracze z roczników 2002/3 na turnieju w Hiszpanii, ulegli 1-2 Athletic Bilbao i wygrywając 2-0 z St. Kevin's Boys Dublin (warto przy tym wspomnieć, że nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju zdobył Jakub Ojrzyński). Druga część tej grupy rozegrała z kolei sparing z Pomologią Prószków '02, remisując bezbramkowo. Legia '04 pokonała 1-0 Jagiellonię, a drużyny U12 i U13 dobrze poradziły sobie w meczach z ŁKS Łomża.
Video | Zdjęcia | więcej
Drużyna U-16 złożona po połowie z graczy roczników 2002 i 2003 rozpoczęli rywalizację w 26. edycji turnieju "Tourneo Villa de Cabanillas" w Nawarze. Po niezłym meczu i minimalnej porażce 0-1 z Realem Madryt, drugie spotkanie, z UD Levante zakończyło się wysoką porażką legionistów. Drużyna U11 rozegrała dziś z kolei sparingi z I-ligowymi warszawskimi zespołami rocznika 2007 - UKS Irzyk i Fun Football Academy.
Juniorzy młodsi po karnych pokonali Ludogorca Razgrad i zajęli 5. miejsce w Sheriff Cup w Tyraspolu. Legia U-13 zakończyła w niedzielę rywalizację w turnieju Profbud Cup. Gracze z roczników 2006 i 2008 rozegrali wartościowe sparingi ze starszymi o rok kolegami z SEMP-a i Varsovii. Legia U11A z bardzo dobrej strony pokazała się na turnieju "Ursynów Cup" docierając aż do finału. Legioniści z rocznika 2009 rywalizowali zarówno na turnieju w Suwałkach, jak i na sparingach z RAP Radomsko w Warszawie.
Juniorzy młodsi rozpoczęli występy w turnieju U16 "Sheriff Cup" w Tyraspolu od porażek z Dynamem Kijów i rumuńską Akademią Hagi. Legia 2003 pomimo długiego prowadzenia ostatecznie uległa starszym o rok kolegom ze Znicza Pruszków. Drużyna U-14 pokona 2-1 rówieśników z SMS Łódź. Zespół U-13 po 2 dniach świetnie obsadzonego turnieju Profbud Cup ma na koncie 4 wygrane, 2 porażki i remis. Legia U-11A doskonale spisuje się na turnieju "Ursynów Cup" i w niedzielę walczyć będzie o czołowe miejsca w fazie finałowej.
Reprezentacja Polski do lat 16 (rocznik 2002) wygrała 5-0 (3-0) w drugim z zaplanowanych meczów towarzyskich przeciwko reprezentacji Irlandii Północnej, rozegranym w Dugannon. Dwaj legioniści, Nikodem Niski i Patryk Peda, wyszli w wyjściowym składzie. Trzeci z piłkarzy Legii powołanych na ten mecz, Jerzy Munik, rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. We wtorek "biało-czerwoni" wygrali w Belfaście 2-0.
W środę oba zespoły trampkarzy Legii rozegrały mecze sparingowe z o rok starszymi kolegami z UKS SMS Włocławek. Legia U-14 poradziła sobie bardzo dobrze wygrywając 4-0. Również dobrze spisali się gracze o rok starsi, którzy pokonali 5:1 SMS Włocławek 2002. Legioniści mieli przez większość meczu przewagę, choć i goście stworzyli sobie kilka bardzo groźnych okazji, a ich wysiłki zostały nagrodzone na 3 minuty przed końcem, gdy zdobyli gola honorowego z rzutu karnego.
Juniorzy starsi zakończyli remisem 0-0 z Cracovią rozgrywki CLJ i na półmetku prowadzą z 5 pkt przewagi na d Koroną i są jedynym niepokonanym zespołem w stawce. Drużyny z roczników 2004,2005 i 2006 zagrały z rówieśnikami z AP Piotra Reissa, dwukrotnie wychodząc zwycięsko z tych pojedynków. Najlepiej poszło trampkarzom z drużyny U-14 którzy wygrali 5-1; pozostałe mecze były znacznie bardziej zacięte. W turnieju Legia Cup dla rocznika 2007 triumfował Anderlecht; I drużyna Legia zajęła 8. lokatę w stawce 12 drużyn.
Video | Zdjęcia | więcej | 2
W środę drużyny młodzieżowe Legii rozegrały dwa mecz kontrolne. Trampkarze z drużyny U-15 długo prowadzili i dzielnie stawali czoła kolegom z rocznika 2002, ale ostatecznie stracili w końcówce cztery gole i przegrali 1-4. Zespół U-14 złożony z graczy roczników 2004 i 2005 uległ 1-6 drużynie CWKS Legii 2003, mimo dzielnej walki wyraźnie ustępując pod względem fizycznym i szybkościowym.